tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 III Drzewicki Rajd Pieszy

 
Już po raz piąty w bieżącym roku LGD "Nad Drzewiczką" zorganizowała imprezę o charakterze rekreacyjno?promocyjnym. Tym razem inicjatywa została skierowana do miłośników wędrówek pieszych. III Drzewicki Rajd Pieszy "Z kijami albo bez?" odbył się w sobotę, 23 listopada. Miał na celu promocję zdrowego stylu życia poprzez aktywny wypoczynek oraz poznawanie obszaru gminy


Trzeba przyznać, że 2013 rok obfituje w turystyczne przedsięwzięcia LGD. Wszystko zaczęło się w lutym od kuligu połączonego z rajdem pieszym. W czerwcu miały miejsce dwie imprezy ? rajdy pieszy i rowerowy, natomiast w lipcu odbył się spływ kajakowy Drzewiczką.
Organizacja rajdu pod koniec listopada niektórym może wydać się dość ryzykowna, szczególnie biorąc pod uwagę zmienne warunki pogodowe oraz sezon przeziębień. Zważywszy na te przeszkody, frekwencja była całkiem wysoka. Na starcie przy Ośrodku Sportu i Rekreacji stanęła 50?osobowa grupa turystów.
W imieniu zarządu stowarzyszenia zebranych powitał prezes Andrzej Krzyżanowski, który pełnił jednocześnie funkcję przewodnika rajdu. Jak zawsze w przypadku imprez LGD, pomocą medyczną służyła Irena Kwiecień, a kolumnę zamykał Witold Chotecki, który czuwał nad tym, by żaden z uczestników nie odłączył się od grupy i nie został w tyle. O bezpieczeństwo dbali strażacy z OSP w Dąbrówce. Razem z policją zabezpieczali drogi dojazdowe do trasy rajdu, a ich oznakowany samochód jechał jako wóz techniczny.
Piechurzy wystartowali tuż po godz. 10.00. Ruszyli w kierunku ulicy Błonie, następnie szli leśną drogą w stronę ulicy Sikorskiego, przebyli kładkę na Drzewiczce i ulicą Słowackiego obrali kurs na Zakościele. Tam zatrzymali się na krótki postój, a chętni mogli wziąć udział w pierwszej konkurencji sportowej ? skakance na czas. Zadanie okazało się bardzo emocjonujące, dlatego wyłonienie najlepszych zabrało dość dużo czasu. Nagrody zdobyły: Magdalena Czarnecka i Kasia Białek z Drzewicy oraz Danuta Rzońca z Libiszowa.
Z Zakościela turyści ruszyli w stronę ulicy Kilińskiego, a stąd leśną drogą dotarli do Dąbrówki. Na leśnej polanie przeprowadzono dwa kolejne konkursy. W rzucie szyszką do celu nagrody zdobyli Jakub Chłosta z Drzewicy i Łukasz Tępiński z Krzczonowa. Najlepsze wyniki w konkurencji utrzymania równowagi na linie uzyskali: Antek Kwaśniak, Wiktoria Kwaśniak oraz Filip Kopczyński z Drzewicy.
Ostatnie zawody odbyły się tuż po przekroczeniu mety na terenie OSiR. W rzucie jajkiem na odległość zwyciężyła drużyna Danuta Jaciubek i Danuta Rzońca. Drugie miejsce zajęli Antek Kwaśniak i Joanna Kalużna. Trzecie miejsce przypadło Agacie Król i Klaudii Raczyńskiej.
Przy ognisku z pieczonymi kiełbaskami dokonano podsumowania bardzo udanej imprezy. Ogłoszono wyniki konkurencji i rozdano nagrody ? sprzęt rekreacyjno?turystyczny. Organizatorzy nie zapomnieli o pucharze dla najmłodszego uczestnika. Tym razem najmłodszą piechurką okazała się 9?letnia Wiktoria Kwaśniak z Drzewicy. Niewiele od niej starszy Krystian Rzońca z Libiszowa również został wyróżniony. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano jeszcze kilka nagród, turyści otrzymali też gadżety promocyjne.
Rajd został sfinansowany ze środków własnych LGD, jednak nagrody dla laureatów konkursów ufundowała w całości Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Trasa rajdu obejmowała również tereny leśneKonkurencja utrzymania równowagi na linie


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (856) z dnia 6 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »