tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Hotel do remontu

 
Dwa bloki mieszkalne przy ul. Przemysłowej czeka gruntowny remont. Dokumentacja ich przebudowy jest już gotowa

W dwóch blokach przy ul. Przemysłowej mieszka blisko 50 rodzin. Budynki nie spełniają jednak wymaganych standardów, a spółdzielnia mieszkaniowa nie chciała inwestować w ich remont. Postanowiła więc wypowiedzieć umowy lokatorom. Chcąc zapobiec sytuacji, w której mieszkańcy budynków nie będą mieli gdzie się podziać, władze gminy przejęły budynek od spółdzielni mieszkaniowej i zaplanowały przeprowadzenie gruntownego remontu, który pozwoli zaadaptować budynki na lokale socjalne.
Od miesiąca gotowa jest już dokumentacja projektowo–kosztorysową na adaptację budynków. Wykonała ją firma PE PE Architekci z Łodzi, która wygrała przetarg oferując najniższą cenę – blisko 94 tys. zł. Projekt zakłada przebudowę i rozbudowę dwóch budynków – jednopiętrowego i dwupiętrowego. Zamieszka w nich w sumie 51 rodzin. Obiekty zostaną rozbudowane, planuje się wymianę instalacji wodno–kanalizacyjnej i elektrycznej, budowę węzła cieplnego oraz odwodnienie.
Wciąż nie zapadły jednak decyzje dotyczące terminu realizacji zadania. Władze gminy liczą, że pozyskają na ten cel środki z funduszy unijnych, w ramach działania „Renowacja substancji mieszkaniowej” Regionalnego Programu Operacyjnego. A zarząd województwa łódzkiego nie planuje na ten rok ogłoszenia naboru wniosków dla tego działania. Zgodnie z planem inwestycyjnym zadanie ma być realizowane w 2011 roku. Ma kosztować 2,5 mln zł.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 31 (682) z dnia 6 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »