tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Hiszpanie w Drzewicy?

 
Mistrzowie Europy w piłce nożnej chcą trenować na stadionie GerlachaStadion Gerlacha czeka na gwiazdy światowego futbolu?


Jeśli nasze informacje znajdą potwierdzenie, za dwa lata miasteczko nad Drzewiczką stanie się jednym z najbardziej medialnych miejsc nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Wszystko za sprawą …Euro 2012.
Drzewica nie będzie oczywiście miastem-gospodarzem finałów, ale jest duża szansa na to, by gościła reprezentację Hiszpanii. Kiedy UEFA zaczęła głośno mówić o zwiększeniu liczby meczów w Polsce, działacze Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej (RFER - Real Federación Espanola de Futbol) zaczęli rozglądać się za odpowiednim miejscem, w którym zamieszkają piłkarze i sztab szkoleniowy.
Jak wynika z komunikatu przysłanego do PZPN-u, szukają niewielkiej miejscowości w centrum kraju oddalonej maksymalnie sto kilometrów od lotniska, z dobrym połączeniem z Warszawą, odpowiednim stadionem i bazą hotelową. W grupie pięciu miast wytypowanych przez PZPN jest Drzewica.
Hiszpanie traktują sprawę niezwykle poważnie i już zdążyli skontaktować się z kierownictwem MGKS-u Gerlach. Do klubu wpłynął faks z Madrytu z zapytaniem m.in. o dane techniczne obiektu, cenę wynajmu i noclegu. Klub nie dysponuje hotelem, ale współpracując z LKK Drzewica zamierza skorzystać z domków letniskowych nad torem.
Wcześniej potrzebna będzie jednak gruntowna modernizacja stadionu. Montaż krzesełek i zadaszenie to podstawa. Dobudowanie dwóch kondygnacji w budynku klubowym oraz wygospodarowanie dużego parkingu na błoniach również jest koniecznością. Hiszpanie chcą być odcięci od wścibskich paparazzi, dlatego życzą sobie wysokiego ogrodzenia wokół stadionu.
Koszty inwestycji mogą być ogromne, na szczęście gmina, która stara się o skomunalizowanie obiektu, może liczyć na duży zastrzyk gotówki z UEFA oraz Unii Europejskiej. A i strona hiszpańska deklaruje chęć partycypowania w kosztach.
Jak na razie, decyzja o wyborze miasta-bazy nie została podjęta. Hiszpanie mają to zrobić dopiero jesienią, po wizytacji wszystkich zainteresowanych miejscowości. Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że do Drzewicy zawitają dwa razy - na początku czerwca i pod koniec sierpnia.
Terminy bardzo dobre. Najpierw są Dni Drzewicy a później dożynki gminno-powiatowe. Organizatorzy imprez powinni dołożyć wszelkich starań, by Hiszpanom w Drzewicy się spodobało. W ramach święta miasta proponujemy przygotować dzień hiszpański a w trakcie dożynek korridę na stadionie.
Jeśli uda się ściągnąć mistrzów Europy na boisku Gerlacha będą trenować Fernando Torres, Iker Casilias i Xavi, Drzewica zyska reklamę, jakiej nie miała nigdy wcześniej. Oby ta szansa została wykorzystana.
Do sprawy wrócimy.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (664) z dnia 2 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »