tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Historia przedszkoli

 
Świadomość własnej przeszłości pomaga nam włączyć się w długi szereg pokoleń, by przekazać następnym wspólne dobro – ojczyznę. (Jan Paweł II)

Powstaje „Monografia opoczyńskich przedszkoli”. Ma ona odtworzyć historię wychowania przedszkolnego w naszym mieście i jest tworzona pod patronatem Polskiego Komitetu Światowej Orgnanizacji Wychowania Przedszkolnego. Zadania zebrania materiałów i ich opracowania podjęła się grupa mieszkanek Opoczna, która dotarła do historycznych fotografii przedstawiających przedszkola i ochronki działające onegdaj w Opocznie. I tu potrzebują pomocy mieszkańców.
Obok prezentujemy cztery fotografie, przedstawiające grupy przedszkolne z okresu międzywojnia i po II wojnie światowej. Jest wsród nich zdjęcie prawdopodobnie z ochronki, działającej około 1910 r. w Opocznie w kamienicy Mantorskiego przy ul. Staromiejskiej.
Jeśli ktokolwiek z naszych czytelników dysponuje jakimiś wiadomościami co do okoliczności zrobienia tych zdjęć, osób na nich uwiecznionych, kiedy miały miejsce sfotografowane wydarzenia lub pomoże rozpoznać osoby z tych fotografii albo zna kogoś, kto mógłby coś na ten temat powiedzieć proszony jest o przekazanie informacji do Przedszkola nr 6 przy ul. Kopernika 3 dzwoniąc pod nr tel. 44 755 18 40, 669 429 365, 669 829 859 lub do naszej redakcji (44 754 21 21). Zebrane informacje zostaną wykorzystane w odtwarzaniu historii wychowania przedszkolnego w Opocznie, a tym samym do uratowania od zapomnienia tego, co przetrwania godne.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (711) z dnia 25 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »