tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Żarnów

 Harcerskie biwakowanie

 Pamiątka z nocnych uroczystości ? z ogniska obrzędowego


13?15 czerwca w stanicy harcerskiej w Miedznej Murowanej w ramach odwołanych Manewrów Techniczno?Obronnych naszego hufca, odbył się biwak ZDH ?Bratnie Słowo?, w którym uczestniczyli harcerze z 4. ODHS ?Trolle?, 44. ODW ?Sępy? oraz 15. DDH ?Świetliści?.
Impreza zorganizowana została z myślą o najmłodszych podopiecznych ? harcerzach z PSP im. S. Żeromskiego w Bielowicach, gimnazjalistach z Wygnanowa oraz członkach z drzewickiej ?piętnastki?. W programie znalazło się wiele atrakcji, takich jak śpiewanki całonocne czy różnego rodzaju alarmy oraz bardzo innowacyjnych, np. zajęcia taneczne. Najmłodsi pod opieką czuwających nad ich bezpieczeństwem starszych harcerzy, ćwiczyli swoją sprawność w czasie gier terenowych i INO (Imprezy na Orientację), poszerzali umiejętności poprzez zdobywanie sprawności: Majsterklepki, Łazika, Kuchcika oraz Piłkarza. Kompetencje wszystkich uczestników biwaku podniósł udział w pokazach pierwszej pomocy oraz zajęciach z zakresu terenoznawstwa (tzw. pionierka). W trakcie tych trzech dni była też okazja zostać piratami poprzez obejrzenie wszystkich części filmu pt. ?Piraci z Karaibów? oraz poszukiwaniu skarbu ukrytego w Miedznej Murowanej. Słowem: były to dni pełne emocji.
Zacisnęły się jeszcze mocniej harcerskie więzi. Uczestnicy byli świadkami bardzo wielu ważnych wydarzeń z życia związku drużyn, m.in. złożenia zobowiązań instruktorskich przez druhnę Olę Kowalczyk (44. ODW ?Sępy?) i druha Pawła Sobierskiego (4. ODHS ?Trolle?), przekazania sznura drużynowego w ?Trollach?, przyrzeczeń harcerskich harcerzy z Wygnanowa i wielu, wielu innych.
Czekamy z niecierpliwością na kolejne harcerskie wydarzenia, jakie zapewne przyniesie nam okres letni i z tego miejsca życzymy wszystkim harcerzom nie tylko pięknych, słonecznych wakacji pozbawionych nudy.
Z harcerskim pozdrowieniem ?Czuwaj!?
dh. Katarzyna Ciborowska


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (728) z dnia 24 Czerwca 2011r.
W dziale Żarnów dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »