tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Białaczów

 Halloween w Białaczowie

 
„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie!”

Halloween to święto, które przybyło do nas z Ameryki, ale wbrew pozorom nie pochodzi stamtąd. Ten dzień, obchodzony 31 października, czyli w wigilię Wszystkich Świętych, sięga dawnej tradycji Celtów zamieszkujących na długo przed początkiem naszej ery dzisiejsze tereny Anglii, Irlandii, Szkocji i północnej Francji.
31 października wszystkie amerykańskie dzieciaki przebrane w groźne stroje wampirów, czarownic, trupów i duchów, dzierżąc w rękach kubełki w kształcie dyni, wyruszają na coroczny obchód sąsiadów, którzy obdarowują je łakociami.
Z tej właśnie okazji 30 października w Szkole Podstawowej w Białaczowie obchodzono Halloween po raz pierwszy w historii placówki. Celem spotkania, oprócz przybliżenia historii tej starej celtyckiej tradycji pochodzącej z Wysp Brytyjskich, była integracja dzieci i nauczycieli.
Na program imprezy złożyły się: prezentacja multimedialna na temat tego święta przygotowana przez ucznia Ireneusza Reszelewskiego, sztuka w wykonaniu uczniów klas V i VI, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Straszydła”, konkurs na najbardziej pomysłowy strój oraz zabawne konkursy z jabłkami.
Atmosfera była wspaniała. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wszystkich uczestników, którzy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Nie zabrakło również słodyczy, jak przystało na prawdziwe Halloween.
Imprezę przeprowadziły Agnieszka Mijas i Zofia Kresińska.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (643) z dnia 6 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »