tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 HOTSPOT się rozwija

 

W kwietniu ubiegłego roku Urząd Miejski uruchomił usługę zwaną HOTSPOT, umożliwiającą bezpłatne korzystanie z bezprzewodowego internetu. Planowane na koniec kwietnia uruchomienie trzeciego już nadajnika umożliwi odbiór sygnału w większości rejonów Opoczna. W połowie roku z usługi będą mogli korzystać również mieszkańcy kilku wsi na terenie gminy.
Pierwsze urządzenie wysyłające sygnał sieci bezprzewodowej zamontowano na budynku MDK. Dzięki niemu do sieci można się było podłączyć nie tylko w rejonie MDK i basenu, ale również na ul. Biernackiego aż do sądu, na ul. M. Skłodowskiej–Curie, na teren orlika i ZSS nr 1, na ul. Żeromskiego i Perzyńskiego w kierunku ronda, na ul. Kwiatowej w kierunku cmentarza oraz na terenie wokół starostwa. Kolejny nadajnik w październiku ubiegłego roku zamontowano na bloku przy ul. Rolnej 14. Ten zapewnił dostęp do bezprzewodowej sieci niemalże we wszystkich budynkach w mieście, które mają bezpośrednią widoczność z nadajnikiem – sygnał odbierany jest na ul. Rolnej, na terenie osiedli Ustronie i Kwiatowa, ale dociera także do Dzielnej, Różanny i części Ogonowic. Trzeci, prawdopodobnie ostatni już nadajnik w Opocznie, jest obecnie montowany na budynku ZSS nr 3. Sygnał z tego nadajnika będzie uruchomiony za około 2 tygodnie. Będzie odbierany na ul. Kuligowskiej, Kossaka, Westerplatte oraz w miejscach bardziej oddalonych, widocznych bezpośrednio z budynku „trójki”. Sygnał nie będzie dostępny wszędzie, ale zdaniem Dariusza Badury te trzy nadajniki w 80% zapewnią dostęp do bezprzewodowego internetu na terenu miasta. Jak wynika ze statystyk UM spośród ponad 450 zarejestrowanych użytkowników darmowego internetu ponad 100 korzysta z niego czynnie.
Prawdopodobnie już w wakacje na podobnych zasadach z bezprzewodowego internetu będą mogli korzystać również mieszkańcy kilku wsi w gminie Opoczno. Wszystko za sprawą programu „Uwolnić internet w szkołach”, na który zabezpieczone są środki w budżecie gminy. W jego ramach na budynkach czterech szkół wiejskich w gminie zamontowane zostaną anteny, które w godzinach popołudniowych umożliwią mieszkańcom danej miejscowości korzystanie z bezprzewodowego internetu na zasadzie HOTSPOT. O wyborze szkół zdecydują najkorzystniejsze warunki techniczne i lokalizacyjne, które zapewnią odbiór sygnału jak największej grupie odbiorców.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (667) z dnia 23 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »