Drzewica

Górale pływali w Szczawnicy

W miniony weekend zawodnicy Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica uczestniczyli w międzynarodowych regatach slalomowych w Szczawnicy. Najlepsze wyniki osiągnęli młodzicy

Zawody zorganizowane przez KS Pieniny odbyły się na torze slalomowym na Dunajcu. Do rywalizacji przystąpili górale z Polski, Słowacji i ? co bardzo rzadkie ? z Litwy. Reprezentacja LKK liczyła dwudziestu pięciu zawodników i trzech trenerów.
W sobotę, 27 sierpnia na starcie stanęli najmłodsi górale. Mały Memoriał Anny i Artura Wernerów był jednocześnie piątym rzutem Ligi Młodzików 2011. Drzewiczanie spisali się bardzo dobrze i wywalczyli trzy miejsce na podium.
W C?1 chłopców klasą dla siebie był Bartosz Orłowski, który zwyciężył z wielką przewagą nad konkurentami. Drugi zawodnik stracił do niego ponad sześć sekund. Na podium dostał się również Przemysław Nowak, który zajął trzecie miejsce. Krzysztof Zych był siódmy, Wojciech Klata dziewiąty, Michał Franczak dwunasty a Adam Gąsiorowski piętnasty.
W kanadyjkach dwójkach swoją dominację w tej kategorii wiekowej potwierdziła osada Przemysław Nowak ? Bartosz Orłowski, która po raz kolejny w tym sezonie cieszyła się ze zwycięstwa. Dwójka Krzyszof Zych ? Wojciech Klata została sklasyfikowana na szóstej pozycji.
W kajakach chłopców najlepiej z naszych spisał się Adam Kopczyński, który zajął dziewiątą pozycję. Jakub Szymański był jedenasty, Rafał Staszewski czternasty. W K?1 dziewcząt Dominika Gąsieniec wywalczyła miejsce jedenaste, Katarzyna Smolarska czternaste, Kinga Czarnecka osiemnaste, Klaudia Raczyńska dziewiętnaste, Agata Król dwudzieste pierwsze a Helena Swęd dwudzieste czwarte. Dominika Gąsieniec wystartowała także w kanadyjkach jedynkach i była ósma.
W niedzielę rozegrano Memoriał Anny i Artura Wernerów oraz piąty rzut Pucharu Polski 2011 z udziałem seniorów, juniorów i najlepszych młodzików. We wszystkich konkurencjach rywalizowało łącznie 95 osad. Młodzieży z LKK nie zaliczano do faworytów, a największe szanse na dobre wyniki przyznawano kajakarzom.
Prognozy okazały się trafne, ponieważ do czołowej dziesiątki w K?1 mężczyzn weszło dwóch zawodników z Drzewicy ? Paweł Reszelewski, który był ósmy, i Bartosz Dębowski sklasyfikowany na dziewiątej pozycji. Damian Stanik zajął miejsce szesnaste, Tobiasz Kowalski dziewiętnaste, Jarosław Klata dwudzieste siódme.
W C?2 osada Michał Madzio ? Adrian Wlazło uplasowała się na szóstej pozycji. W kanadyjkach jedynkach Bartosz Orłowski był trzynasty, Paweł Smolarski czternasty a Przemysław Nowak osiemnasty.
W punktacji drużynowej memoriału LKK zajął czwarte miejsce (81 pkt) na dwanaście klubów. Wygrał Start Nowy Sącz (325 pkt) przed Pieninami Szczawnica (109 pkt) i AZS?em AWF?em Kraków (83 pkt).
Najbliższy weekend drzewiczanie mają wolny od oficjalnych startów. Na kolejne zawody ? międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w kajak polo pojadą 10 września do Księżpola (powiat biłgorajski). Tydzień później (17 i 18 września) wezmą udział w XVII Międzynarodowym Pucharze Kwisy, finale Pucharu Polski i Ligi Młodzików oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w slalomie kajakowym. Regaty zostaną rozegrane w Leśnej.