Drzewica

Górale coraz lepsi w kajak polo

W międzywojewódzkich zawodach w kajak polo drużyny LKK Drzewica wywalczyły dwa trzecie miejsca

Z brązowych medali cieszy się drzewicka drużyna młodzików

W sobotę, 10 września na zalewie Biszcza?Żary koło Księżpola (powiat biłgorajski) rozegrano międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w kajak polo. Imprezę zorganizował Uczniowski Klub Sportowy Tanew Księżpol wspólnie z Lubelską Unią Sportu.
W zawodach wystartowało sześć zespołów młodziczek oraz dziewięć ekip młodzików. Licznie reprezentowany Ludowy Klub Kajakowy Drzewica wystawił do boju jedną drużynę dziewcząt i dwie chłopców. Podopieczni trenerów Piotra Podogrockiego i Michała Kiljanka pokazali, że w tej odmianie kajakarstwa czują się coraz lepiej, zanotowali bardzo dobry występ i wywalczyli dwa brązowe medale.
Pierwszy krążek zdobył zespół dziewcząt grający w składzie: Dominika Gąsieniec, Katarzyna Smolarska, Kinga Czarnecka, Agata Król, Klaudia Raczyńska i Karolina Łęgosz. Drzewiczanki zremisowały w grupie z drużyną WOPR?u Skierniewice 2:2 i wygrały z Tanwią II Księżpol 3:1, a w kolejnej fazie turnieju ograły Wikinga Tomaszów 4:1 i ponownie Tanew II 4:0, ulegając tylko Skierniewicom 1:4. W meczu o wejście do finału znowu przegrały z WOPR?em 1:4 i ostatecznie zajęły trzecie miejsce.
Brąz wywalczyła również pierwsza drużyna LKK chłopców w składzie: Przemysław Nowak, Jakub Szymański, Wojciech Klata, Krzysztof Zych i Adam Kopczyński. W fazie grupowej zremisowała z Tanwią II 3:3 i przegrała z WOPR?em I Skierniewice 1:4. W kolejnych meczach wysoko uległa pierwszemu zespołowi Tanwi 0:8, ale później dwukrotnie pokonała WOPR II (6:1 i 4:1) i w efekcie dostała się na podium.
W skład drugiej naszej drużyny młodzików wchodzili: Adam Gąsiorowski, Rafał Staszewski, Michał Franczak, Jacek Wojtarek i Przemysław Szpinek. W grupie chłopcy wygrali z KKS?em Sieradz 4:0 i przegrali z WOPR?em II 1:4, a później zanotowali porażki z Tanwią I i WOPR?em I. W meczu o piąte miejsce okazali się słabsi od zespołu Wikinga Tomaszów Mazowiecki (3:5) i turniej zakończyli na szóstej pozycji.
Podczas oficjalnego podsumowania mistrzostw drużyny z miejsc od pierwszego do trzeciego otrzymały medale i puchary. Występ drzewiczan został oceniony bardzo wysoko. Dwa medale w kajak polo uznano za znaczący sukces specjalistów od slalomu kajakowego.
A już w najbliższy weekend górale z Drzewicy wezmą udział w XVII Międzynarodowym Pucharze Kwisy, finale Pucharu Polski i Ligi Młodzików 2011 oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Regaty odbędą się na torze w Leśnej.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (740) z dnia 16 Września 2011r.