tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Gwiazdkowo w MDK

 
20 grudnia w MDK odbyła się akcja ?Gwiazdkowa niespodzianka?, zainicjowana przez fundację ?Arka nadziei?, a zorganizowana przy współpracy z opoczyńskim stowarzyszeniem abstynenckim ?Opoka?

Spotkanie poprowadziła prezeska ?Opoki?, Marta Milczarczyk. Powitała gości i zaprosiła wszystkich do wspólnego kolędowania przy akompaniamencie grającego na gitarze Dawida Matuszczaka. W muzyczną część spotkania wprowadziły zgromadzonych Magdalena Błażejewicz i Magdalena Róg.
Publiczność, licznie zgromadzona tego dnia na sali widowiskowej, miała okazję obejrzeć przedstawienie ?Abigail?, przygotowane przez bielowicką drużynę harcerską ?Żywioły? pod okiem drużynowej Katarzyny Ciborowskiej. Motywem przewodnim występu oraz głównym założeniem tegorocznej ?Gwiazdkowej niespodzianki? było hasło dotyczące tego, że Bóg ma dla człowieka szczególny plan. Według organizatorów przedsięwzięcia, każdy powinien mieć nadzieję, że jego los prędzej czy później odmieni się na lepsze.
Podczas spotkania głos zabrała dyrektorka ?Arki nadziei?, Anetta Markiewicz, która przybliżyła obecnym ideę gwiazdkowej niespodzianki. Już trzynasty raz, wraz z Anną Mazurek, udało jej się zorganizować to przedsięwzięcie, a z opoczyńskim stowarzyszeniem współpracuje od trzech lat. Kiedyś paczki przygotowywali biznesmeni, dziś robią to dzieci z różnych zakątków świata. Nad całością akcji czuwa amerykańska organizacja ?Samaritan's Pure?.
Kulminacyjnym punktem spotkania, najbardziej wyczekiwanym przez wszystkie dzieci, było rozdawanie paczek. W tym roku rozdysponowano 75 prezentów, to jest o 21 więcej w porównaniu z ubiegłym rokiem.
Na koniec, wszyscy wykonawcy, którzy przygotowali część artystyczną, otrzymali od zarządu stowarzyszenia ?Opoka? słodkie upominki. Prezeska życzyła obecnym zdrowych i spokojnych świąt oraz zaprosiła wszystkich do wspólnego zaśpiewania kolędy, która była kulminacyjnym punktem spotkania.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (808) z dnia 4 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »