tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Graliśmy z pompą

 
Zakończył się XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Opocznie imprezę wspólnie zorganizowali ZHP ? Hufiec Opoczno, Urząd Miejski, Ochotnicza Straż Pożarna, klubokawiarnia Metro Cafe i Miejski Dom Kultury

W niedzielę, 8 stycznia wolontariusze z Opoczna, Sławna, Białaczowa, Żarnowa zbierali pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
Jak się dowiedzieliśmy, zliczenie wszystkich datków jeszcze potrwa, dlatego pełną kwotę poznamy w przyszłym tygodniu. Akcja przebiegła bardzo spokojnie, nie było żadnych incydentów. Na razie podajemy dane częściowe. Podczas tegorocznego finału w Opocznie udało się zebrać ponad 20 tys., w tym około 2.700 zł z licytacji gadżetów.
XX Finał WOŚP w naszym mieście był wyjątkowy, a to dlatego, że rozpoczął się już w sobotę, 7 stycznia w klubokawiarni Metro Cafe aukcją przedmiotów. Podczas aukcji przybyłym czas umilała Orkiestra Miejska. W niedzielę, 8 stycznia muzyka ze sceny plenerowej MDK popłynęła już od godziny 15.00. Na początek nieliczną publiczność rozgrzewała muzyka w wykonaniu zespołów Pacjent Zero, Flush, Nowator, PeaceMaker i And More.
W trakcie koncertów w MDK odbywała się licytacja przekazanych orkiestrze przedmiotów. Warto było tam zajść i wziąć udział w licytacji, m.in. dwóch wywrotek piachu, zdjęć, albumów, koszulek, drukarki itp. W holu MDK członkowie Stowarzyszenia Miłośników Motocykli ?Striders? prezentowali swoje motocykle. Chętni mogli sobie zrobić fotografię wrzucając datki do orkiestrowej puszki.
Na placu MDK, słuchając muzyki, można było ogrzać się przy ogniskach, nad którymi czuwali strażacy. Chętni mogli zjeść upieczone na grillu przez strażaków kiełbaski, a to tylko za symboliczną złotówkę, która oczywiście została przekazana na rzecz WOŚP.
Finał orkiestry nie może odbyć się bez wielkich serc wolontariuszy, którzy społecznie, nie zważając na pogodę, już od samego rana zbierali pieniądze. W zbiórkę na rzecz chorych dzieci zaangażowane były całe rodziny. W akcję, jak co roku włączyli się także opoczyńscy funkcjonariusze policji oraz strażacy.
Już tradycyjnie podsumowaniem finału było światełko do nieba, które rozpoczęło się o godz. 20.00. Pokaz fajerwerków zgromadził wielu mieszkańców, którzy z podziwem oglądali naprawdę imponujący pokaz.

* * *
Ciekawy i owocny finał odbył się także w Białaczowie. Dzięki zaangażowaniu szefowej sztabu Magdaleny Szołowskiej i wielu innych wspierających akcję, wolontariuszy i mieszkańców z Białaczowa, Petrykóz, Żelazowic i Gowarczowa udało się uzbierać 13.335,10 zł. Były koncerty w wykonaniu uczniów, pokazy taneczne i konkursy. Mieszkańcy bawili się przy zespole Marex. Gościnnie wystąpił także Nowator oraz dziewczyny z zespołu Chillout. W imprezę już tradycyjnie włączyli się policjanci i strażacy. Przeprowadzono m.in. instruktaż udzielania pierwszej pomocy. Panie miały okazję nie tylko skorzystać z porad wizażystek, ale także zrelaksować się podczas masażu twarzy.
Organizatorzy zaplanowali licytację, w której można było wylicytować przejażdżkę konną, którą zafundował uczestnikom Jan Podpłoński. Licytacja wszystkich tych przedmiotów znacząco powiększyła zawartość puszek. Wolontariusze zebrali ponad 7 tys. zł, natomiast z imprez zamkniętych m.in. licytacji, kiermaszu, bufetu udało się zebrać ponad 6 tys. zł. Finał zakończył się ?Światełkiem do nieba? i puszczaniem lampionów szczęścia. Przed punktem kulminacyjnym, można było skosztować tortu i zrobić sobie pamiątkową fotografię.
Organizatorzy podkreślają, że tego wyniku nie osiągnęliby bez wolontariuszy, uczestników imprezy oraz sponsorów, którzy chętnie wspierali i umożliwili realizację ich pomysłów.

* * *
Kwestujących wolontariuszy nie zabrakło też w gminie Żarnów, gdzie dla fundacji Jurka Owsiaka pieniądze zbierało 35 uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z Żarnowa i Klewa. W sumie udało się uzbierać rekordową sumę 8.347,38 zł. Jak nam powiedział szef żarnowskiego sztabu, Krzysztof Wesołowski, każdego roku mieszkańcy coraz chętniej wspierają WOŚP. Już tradycyjnie, ?najbogatsza? orkiestrowa puszka należała do Justyny Głowy, uczennicy Gimnazjum, która zebrała 1.245,85 zł. Justyna swój wolontariat na rzecz Orkiestry rozpoczęła będąc jeszcze w zerówce, więc jej przygoda z WOŚP trwa już od wielu lat. Taka postawa zasługuje na szczególne wyróżnienie.

* * *
W sztabie przy Zespole Szkół Samorządowych w Prymusowej Woli zarejestrowanych było trzydziestu pięciu wolontariuszy, uczniów, absolwentów oraz czworo nauczycieli. Społecznicy na rzecz Orkiestry datki zbierali w Psarach, Zachorzowie, Sławnie, Kunicach, Mniszkowie, Zajączkowie i Prymusowej Woli. Tym razem zebrano 8.246,14 zł. Jak nam powiedział szef sztabu, Mirosław Kapusta, zebrana kwota już została przekazana na konto fundacji.
Podczas XX Finału WOŚP na terenie naszego powiatu, licząc też Drzewicę, zebrano ponad 60 tysięcy złotych.

Wolontariuszki z Prymusowej Woli
Wolontariusze WOŚP w Białaczowie
Liczenie datków w sztabie w Żarnowie
Światełko do nieba w Opocznie


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (757) z dnia 13 Stycznia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »