tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sławno

 Grali w Sławnie

 

Na zaproszenie władz gminy Sławno oraz komendanta powiatowego policji, 18 lipca w ramach Wojewódzkiego Święta Policji na placu przy OSP w Sławnie koncertowała orkiestra Zarządu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy. Na początku wizyty w siedzibie Urzędu Gminy odbyło się spotkanie z władzami samorządowymi, w trakcie którego złożono podziękowania i przekazano materiały promujące gminę.
Podczas koncertu mieszkańcy gminy Sławno mieli okazję podziwiać umiejętności i niezwykły kunszt muzyczny członków orkiestry, którzy zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar, od utworów patriotycznych począwszy a na biesiadnych skończywszy. Największy aplauz, co chyba w pełni zrozumiałe, uzyskało wykonanie pieśni "Hej sokoły". Śpiewali ją wszyscy zebrani.
Orkiestra Zarządu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy w obwodzie chmielnickim została utworzona w 1999 roku. Od początku istnienia zespół prowadzi aktywną działalność koncertową i zdobył popularność wśród ukraińskich odbiorców. Repertuar orkiestry obejmuje ponad 200 utworów zróżnicowanych wg stylu i gatunku. Wiele z nich jest wykonywanych w aranżacjach dyrektora artystycznego i dyrygenta orkiestry, podpułkownika Sergieja Rabijczuka.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 30 (837) z dnia 26 Lipca 2013r.
W dziale Sławno dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »