tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Graffiti – sztuka miasta

 
W sobotę, 31 lipca na placu przy MDK zakończył się drugi etap akcji

Opoczyński dom kultury jest jednym z realizatorów projektu „Graffiti sztuka miasta”, którego pomysłodawcą jest ŁDK. Środki na realizację projektu pochodzą z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jest on adresowany do starszych dzieci i młodzieży. Ma on na celu przełamać stereotyp, że graffiti jest bezmyślnym i bezużytecznym mazaniem na ścianach. W pierwszym etapie, który odbył się 1 czerwca uczestniczyło kilkadziesiąt młodych osób. Wówczas wszyscy wzięli udział w trzyczęściowych zajęciach warsztatowych – wykładach i ćwiczeniach, prowadzonych przez specjalnie utworzoną grupę artystów graffiti.
W sobotni poranek w pobliżu MDK, powstał specjalnie przygotowany mur, na którym malowali głównie łódzcy grafficiarze.Nad całością przedsięwzięcia czuwała instruktorka plastyki w MDK Lidia Stanek. Chociaż aura była kapryśna to nie przeszkodziło specjalnie utworzonej grupie pokazywać tajniki sztuki street–artu. Spośród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, uczestniczących w projekcie, zostaną wybrani najlepsi, którzy pojadą na finał akcji do Łodzi, by tam wspólnie malować wielkopowierzchniowy mural. Najlepszy w pierwszym etapie okazał się Jakub Brzozowski, który podczas sobotniego spotkania otrzymał nagrodę.
Efektem pracy grupy artystów jest napis Opoczno w barwach charakterystycznych dla naszego miasta. Mur ma zostać na stałe i być może będzie służył wszystkim chętnym, którzy będą chcieli pokazać swoje propozycje. To świetny pomysł, by zamiast budynków malować w miejscu wyznaczonym na specjalnie stworzonym ku temu murze.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 31 (682) z dnia 6 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »