Indywidualne mistrzostwa województwa zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce
24 marca w hali sportowej Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się indywidualne mistrzostwa województwa zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach wystartowali lekkoatleci Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego Pegaz działającego przy Zespole Szkół Prywatnych. Sportowcy tego klubu wiedli w mistrzostwach prym zdobywając aż 32 medale.
Przedstawiamy medalistów i zawodników z naszego regionu, którzy zajęli wysokie lokaty.
Gimnazja
Dziewczęta
Bieg na 60 metrów
1. Jagoda Nojek - 8,27 s
2. Aneta Gwiazda - 8,93 s
10. Joanna Wiączek - 8,92 s
Bieg na 200 metrów
2. Aneta Gwiazda - 28,15 s
7. Olga Wujek - 29,60 s
9. Joanna Wiączek - 30,61 s
Skok w dal
1. Jagoda Nojek - 4,60 m
Sztafeta 4x200 metrów
1. UMLKS Pegaz Opoczno
Skład: Aneta Gwiazda, Joanna Wiączek, Olga Wujek, Jagoda Nojek.
Wszystkie zawodniczki są aktualnie uczennicami Gimnazjum w Mniszkowie.
Chłopcy
Bieg na 60 metrów
1. Michał Wiączek - 7,72 s
9. Konrad Majchrzak - 7,97 s
Bieg na 200 metrów
2. Michał Wiączek - 25,21 s
7. Mateusz Świątek - 25,75 s
11. Konrad Majchrzak - 26,97 s
Bieg na 1000 metrów
1. Sławomir Kuc - 2.56,84
Sztafeta 4x200 metrów
1. UMLKS Pegaz Opoczno - 1.41,37
Skład: Mateusz Stępień, Michał Wiączek, Jakub Smak, Konrad Majchrzak.
Wszyscy zawodnicy są aktualnie uczniami Gimnazjum w Mniszkowie.
Szkoły ponadgimnazjalne
Dziewczęta
Bieg na 60 metrów
1. Magdalena Cała - 8,13 s
2. Emilia Łączna - 8,15 s
3. Ilona Snopek - 8,43 s
4. Paulina Ogórek - 8,54 s
5. Magdalena Dębowska - 8.77 s
Bieg na 200 metrów
1. Magdalena Cała - 26,75 s
4. Magdalena Dębowska - 28,59 s
9. Paulina Ogórek - 29,30 s
Bieg na 800 metrów
2. Alicja Leśniewska - 2.39,42
3. Monika Czarnecka - 2.45,10
Skok w dal
1. Emilia Łączna - 5,01 m
2. Katarzyna Jakubczyk - 4,51 m
4. Dagmara Pietrasik - 4,39 m
5. Adrianna Bugaj - 4,36 m
6. Izabela Kępska - 4,31 m
Trójskok
1. Dagmara Pietrasik - 9,45 m
2. Katarzyna Jakubczyk - 9,38 m
Skok wzwyż
1. Anna Suchodolska - 1,60 m
2. Monika Biegańska - 1,55 m
Sztafeta 4x200 metrów
1. UMLKS Pegaz Opoczno - 1.53,02
Skład: Emilia Łączna, Magdalena Dębowska, Ilona Snopek, Magdalena Cała.
Chłopcy
Bieg na 60 metrów
1. Damian Stępniewski - 7,43 s
4. Rafał Kurzyk - 7,60 s
9. Krzysztof Borowik - 7,71 s
Bieg na 200 metrów
1. Krzysztof Borowik - 23,60 s
3. Damian Stępniewski - 23,92 s
4. Rafał Kurzyk - 23,98 s
9. Kacper Adamczyk - 24,85
Skok w dal
2. Marcin Pacan - 6,30 m
6. Paweł Nowak - 5,90 m
Trójskok
1. Marcin Pacan - 13,40 m
2. Paweł Zalega - 13,22 m
Skok wzwyż
1. Paweł Zalega - 1,95 m
2. Mariusz Flejterski - 1,75 m
3. Rafał Kurzyk - 1,75 m
Sztafeta 4x200 metrów
1. UMLKS Pegaz Opoczno - 1.37,30
Skład: Damian Stępniewski, Rafał Kurzyk, Paweł Zalega, Krzysztof Borowik.
Organizatorem mistrzostw było wojewódzkie zrzeszenie LZS w Łodzi. |