tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Gospodynie z gminy Białaczów doKoła!

 
Ponieważ cykle dotyczące prezentacji poszczególnych KGW z gmin Opoczno i Sławno dobiegły końca, postanowiliśmy nawiązać współpracę z gospodyniami z gminy Białaczów. Panie z entuzjazmem podeszły do naszej inicjatywyGospodynie z gminy Białaczów podczas spotkania organizacyjnego w UG


We wtorek, 3 września w Urzędzie Gminy w Białaczowie uczestniczyliśmy w spotkaniu z przewodniczącymi KGW z terenu gminy. Wzięły w nim udział reprezentantki dziewięciu kół z gminną przewodniczącą Teresą Jach na czele.
Spotkanie miało na celu zapoznanie gospodyń z ideą naszego cyklu oraz nawiązanie współpracy. Panie z chęcią opowiedzą o historii poszczególnych kół, miłośników artykułów o KGW czeka zatem kolejnych dziewięć opowieści o pasji, którą dla członkiń kół z gminy Białaczów jest bez wątpienia kultywowanie regionalnych tradycji. Każda z gospodyń otrzymała od nas wskazówki, które będą pomocne w trakcie gromadzenia materiałów.
Zanim przejdziemy do prezentacji poszczególnych kół w przyszłym numerze opublikujemy "zapoznawczy" artykuł. Następnie czekać nas będzie podróż w przeszłość z gospodyniami kolejno z: Białaczowa, Miedznej Drewnianej, Parczowa, Parczówka, Sędowa, Skroniny, Sobienia, Wąglan i Żelazowic.
Wraz z przewodniczącymi i członkiniami sięgniemy do najdawniejszych źródeł wspominając o pierwszych przewodniczących. Gospodynie opowiedzą nam o tym, w jaki sposób kultywują regionalne tradycje, w jakich przeglądach i konkursach reprezentują swoje środowisko. Dowiemy się, jakie są plany na najbliższy czas, panie pochwalą się swoimi największymi sukcesami. Jak zawsze, wszystko zostanie okraszone zdjęciami.
Gospodynie z gminy Białaczów dotychczas wiele osiągnęły, a historia poszczególnych kół jest naprawdę bogata i warta uwagi. Pomożemy zatem wyjść im z cienia i umożliwimy prezentację tego, co potrafią robić najlepiej, co jest ich pasją, wspólnym sukcesem i radością. Panie mają dla nas przygotowane prawdziwe "asy w rękawie", którymi – jak same powiedziały podczas pierwszego spotkania – z przyjemnością się z nami podzielą.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (844) z dnia 13 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »