tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Gościnny turniej z kielczanami

 
W minioną sobotę, 15 września na orliku przy ulicy Kossaka odbył się turniej Football AcademyNie liczył się wynik tylko dobra zabawa i kształtowanie właściwych postaw sportowych


Opoczyńska szkółka Football Academy gościła liczną grupę dzieci z kieleckiego oddziału Football Academy. Małym piłkarzom towarzyszyli rodzice, którzy przyjechali, by dopingować zawodników. Trzeba dodać, że również naszej rodzimej drużynie kibicowali rodzice.
Rozgrywki toczyły się w czterech grupach wiekowych: 4-5 lat, 6-7 lat, 8-9 lat i 10-12 lat.
Wśród najmłodszych uczestników turnieju, cztero- i pięciolatków, mecz 6:0 wygrała drużyna z Kielc. Remisem 0:0 zakończyły się rozgrywki w grupie sześcio- i siedmiolatków. Podobnie w grupie ośmio- i dziewięciolatków mecz zakończył się remisem. Tym razem padły gole, a wynik brzmiał 1:1. Starsi koledzy w wieku od 8 do 9 lat swoje rozgrywki zakończyli wynikiem 4:1 dla Kielc.
Organizatorzy turnieju podkreślają, że nie o wyniki chodziło, ale przede wszystkim o dobrą zabawę i kształtowanie właściwych postaw i zachowań sportowych.
Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały puchary za uczestnictwo w rozgrywkach. Każdy uczestnik otrzymał także upominek od Akademii Języków Obcych Chelsea, która była partnerem szkółki, między innymi zeszyt piłkarza oraz minisłownik ngielskich pojęć piłkarskich.
Po uroczystym rozdaniu nagród mecz rozegrali ojcowie małych piłkarzy. Drużyna z Opoczna pokonała Kiele 6:3.
Kolejne turnieje planowane są jesienią w Kielcach i w Busku.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (793) z dnia 21 Września 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »