tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sławno

 Gminny konkurs recytatorski

 

15 maja w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kamieniu został zorganizowany gminny konkurs recytatorski "W ogrodzie poezji".
Z uwagi na przypadający akurat Dzień Niezapominajki, którego przesłaniem jest budowanie silnych i głębokich więzi z najbliższymi oraz przypominanie o szacunku jaki powinniśmy żywić dla przyrody "małej" i "wielkiej ojczyzny", uczestnicy konkursu i publiczność zgromadzili się w ogródku szkolnym "Zdrowie w ogrodzie", którego powstanie współfinansowane było przez WFOŚiGW w Łodzi. Reprezentanci szkół podstawowych oraz gimnazjów deklamowali utwory o tematyce przyrodniczej.
Komisja w składzie: Beata Błaszczyk, Agnieszka Bernacka, Anna Białas, Romana Kosewicz, Bożena Szmitka, Ewa Wilk, Małgorzata Wojewódzka przyznała następujące miejsca:
w kategorii klas I?III szkół podstawowych: pierwsze miejsce Oliwia Banasik z PSP w Zachorzowie, drugie Aneta Gmaj z PSP im. ks. J. Twardowskiego w Kamieniu a trzecie Gabriela Wiaderna z PSP im. Jana Pawła II w Sławnie. Wyróżnienia otrzymali: Maja Stępień z PSP w Zachorzowie, Agata Janiszewska z PSP w Celestynowie oraz Jakub Jędrzejewski z PSP im. W. H. Ossowskich w Kunicach.
Wśród uczniów klas IV?VI szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobył Oskar Stępień z PSP w Zachorzowie, drugie Jagoda Gradek z PSP im. W.H. Ossowskich w Kunicach a trzecie Kacper Wijata z PSP im. Jana Pawła II w Sławnie. Wyróżnienia otrzymali: Agata Błaszczyk i Szymon Pawlik z PSP im. ks. J. Twardowskiego w Kamieniu oraz Natalia Małocha z PSP im. W.H. Ossowskich w Kunicach.
Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce przyznano Natalii Szymor z Gimnazjum w Szadkowicach, drugie Marcie Smak, trzecie Aleksandrze Piekarz (obydwie z Gimnazjum w w Prymusowej Woli). Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Gradek z Gimnazjum w Szadkowicach i Izabela Ksyta z ZSS w Prymusowej Woli.
Wszysy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe. Nad sprawną organizacją konkursu czuwali organizatorzy: dyrektorka Urszula Zawada, Maria Franas oraz Agnieszka Bernacka, którzy już dziś zapraszają na kolejny taki konkurs w następnym roku szkolnym.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (828) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »