tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Gminne eliminacje

 
W Miszkowie i Paradyżu

26 marca w świetlicy OSP w Mniszkowie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem ?Młodzież zapobiega pożarom?. Swoich sił spróbowało 20 uczniów (16 ze szkół podstawowych i czworo gimnazjalistów). Wszyscy zostali wyłonieni podczas przeprowadzonych wcześniej eliminacji szkolnych.
Turniej służy rozpowszechnianiu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Eliminacje gminne składają się z dwóch części: testu pisemnego oraz dogrywki w formie odpowiedzi ustnych. W wyniku rozgrywek finałowych w grupie szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Julia Banasiak (SP w Stoku), drugie Paulina Tarnawska a trzecie Agata Witczak, obe reprezentowały SP w Błogiem.
Wśród gimnazjalistów wygrał Mateusz Janikowski przed Dorotą Strzelecką (oboje Gimnazjum w Mniszkowie). Gminę Mniszków na eliminacjach powiatowych reprezentować będą: Julia Banasiak i Mateusz Janikowski.
Zwycięzcom zostały wręczone nagrody rzeczowe a pozostałym uczestnikom drobne upominki. Po zakończonych eliminacjach wszystkim uczestnikom został zaprezentowany przez strażaków z OSP Mniszków samochód pożarniczy scania wraz z wyposażeniem.

* * *
27 marca w ZSS w Paradyżu odbyły się podobne eliminacje. Dwanaścioro uczniów reprezentowało wszystkie szkoły z terenu Gminy Paradyż w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum.
W pierwszym etapie rozgrywek finałowych każdy ze startujących zawodników musiał w ciągu 30 minut zmierzyć się z 25 testowymi pytaniami przygotowanymi przez przewodniczącego jury. Do części finałowej kwalifikowali się uczestnicy z największą liczbą zdobytych punktów.
W finale jury, w skład którego weszli: przewodniczący ? mł. bryg. Mariusz Jędrasik, członkowie: ? mł. bryg. Andrzej Śpiewak ? komendant gminny OSP, Julita Koćmin, Marek Gwadera, Stanisław Biegał oraz sekretarz Katarzyna Pacan wyłoniło zwyciężców.
Wśród uczniów szkół podstawowych wygrała Julia Jastrzębska przed Patrykiem Śpiewakiem i Julią Rygałą (wszyscy SP w Wójcinie).
Wśród gimnazjalistół najlepszy był Mateusz Biegała, drugie miejsce Dawid Bociek a trzecie Piotr Duperas.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą reprezentować gminę w finale powiatowym OTWP. Wszyscy uczestnicy, którzy wzięli udział w turnieju, otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez gminę Paradyż oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP.Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (821) z dnia 5 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »