tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Gmina Drzewica przy tenisowych stołach

 
Rozpoczyna się gminny turniej tenisa stołowego o puchar burmistrza DrzewicyJak co roku finały odbędą się w hali gimnazjum


Urząd Gminy i Miasta, Ośrodek Kultury oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy są organizatorami kolejnej edycji gminnego turniej tenisa stołowego o puchar burmistrza gminy i miasta Drzewica. Celem imprezy jest popularyzacja sportu i rekreacji oraz zachęcenie mieszkanców do czynnego udziału w ruchu sportowym.
Prawo startu w zawodach mają mieszkańcy gminy. Turniej rozgrywany będzie w kategorii open - bez podziału na wiek, równolegle w kategorii kobiet i mężczyzn. Obowiązują przepisy PZTS - dwa sety do 11 punktów, po dwa serwy na zmianę, na zakończenie seta przewaga dwupunktowa.
Obecnie rozpoczynają się eliminacje, w których obowiązuje system grupowo-punktowy lub każdy z każdym w zależności od liczby zgłoszeń. Do finału zakwalifikują się: najlepsza zawodniczka i trzech najlepszych zawodników z każdej miejscowości bądź rejonu Drzewicy.
Eliminacje będą rozgrywane do 14 marca. Zgłoszenia przyjmują radni, naczelnicy OSP i sołtysi. Miejsca eliminacji: * Brzuza i Idzikowice - Szkoła Podstawowa w Idzikowicach * Giełzów, Radzice Duże, Radzice Małe - OSP w Radzicach * Werówka i Strzyżów - według zgłoszenia najlepszych * Dąbrówka - OSP w Dąbrówce * Żdżary i Zakościele - OSP w Zakościelu * Żardki - OSP w Żardkach * Domaszno - OSP w Domasznie * Jelnia - Szkoła Podstawowa w Jelni * Augustów i Brzustowiec - OSP w Brzustowcu * Krzczonów - OSP w Krzczonowie * Trzebina i Świerczyna - OSP w Trzebinie.
Eliminacje dla Drzewicy zostaną rozegrane w Ośrodku Kultury: * osiedle Bolesława Chrobrego - 13 marca, godz. 9.00 * Skała i okolice - 13 marca, godz. 13.00 * osiedle Mieszka I - 14 marca, godz. 9.00 * miasto-rynek - 14 marca, godz. 13.00.
Turniej finałowy odbędzie się w niedzielę, 21 marca w hali sportowej Gimnazjum im. Jana Pawła II. Zgłoszenia uczestników finału przyjmowane są do 15 marca w Ośrodku Kultury.
Decydujące zawody zostaną rozegrane systemem pucharowym. Początek rywalizacji o godz. 10.00. Pół godziny wcześniej będzie przeprowadzone losowanie. Na najlepszych tenisistów w klasyfikacji indywidualnej i na czołowe drużyny czekają puchary.
Wszelkich informacji dotyczących turnieju udziela główny organizator, dyrektor OKGiM Krzysztof Kowalski, pod numerami tel. 48 375 62 88 lub 500 070 576.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (659) z dnia 26 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »