tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Gimnazjaliści z wizytą w stolicy

 
Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II zwiedzili Sejm oraz Muzeum Powstania WarszawskiegoDrzewiccy gimnazjaliści na tle gmachu Sejmu


Realizując założenia programu wychowawczego gimnazjum w zakresie patriotyzmu i postaw obywatelskich, nauczycielka Jolanta Gapys zorganizowała wycieczkę do Warszawy. Wyjazd odbył się w poniedziałek, 28 stycznia. Jego program zakładał wizytę w Sejmie oraz zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.
Wchodząc do Sejmu, zajmując miejsca na galerii sejmowej i spacerując korytarzami parlamentu uczniowie mogli poczuć się jak potencjalni posłowie. Innych wrażeń dostarczył pobyt w Muzeum Powstania Warszawskiego, które stanowi połączenie tradycji z nowoczesnością.
? Gimnazjaliści zwiedzali muzealne ekspozycje pełni przejęcia i zadumy. Przewodnicy mówili im o wartościach, które były tak ważne dla powstańców ? poświęceniu dla ojczyzny, miłości, bezinteresowności, patriotyzmie kończącym się oddaniem życia ? zaznacza nauczycielka.
Ta nowoczesna, multimedialna instytucja zrobiła na uczniach ogromne wrażenie, podobnie jak patriotyczne treści przekazywane przez przewodników. Potwierdzały to dyskusje w drodze powrotnej. Młodzież na gorąco dzieliła się swoimi wrażeniami z wizyty w muzeum.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (813) z dnia 8 Lutego 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »