tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Gimnazjaliści czytają "Pana Tadeusza"

 
Gimnazjum im. Jana Pawła II realizuje projekt edukacyjny pn. Gimnazjaliści czytają "Pana Tadeusza". Jego pierwsza prezentacja w bieżącym roku szkolnym odbyła się w grudniuInscenizacja epopei narodowej w drzewickim gimnazjum


Przedsięwzięcie realizowały dwie grupy uczniów z klasy IIa (Karolina Tomczyk, Natalia Stępień, Monika Mada, Adam Skrzypek) oraz klasy IId (Kinga Czarnecka, Adam Gąsiorowski, Dominik Jedynak, Maciej Żach, Jakub Swęd, Konrad Niemirski, Krzysztof Zych). Opiekę nad młodzieżą sprawowały nauczycielki Agnieszka Mydłowska i Katarzyna Czarnecka.
Projekt polegał na czytaniu wybranych fragmentów epopei narodowej oraz na ich inscenizacji. W swoich założeniach nawiązywał do ogólnopolskiej akcji Cała Polska czyta ?Pana Tadeusza?.
Uczniowie zapoznali się z utworem, jego genezą i tłem historycznym. Obejrzeli ilustracje i fotografie oraz fragmenty filmu, który powstał na podstawie dzieła Adama Mickiewicza. Dzięki temu w pełni wczuli się w atmosferę tamtych lat. Zwieńczeniem przedstawienia był polonez odtańczony do muzyki skomponowanej przez Krzesimira Dębskiego (tzw. polonez husarii).
Występ wywarł ogromne wrażenie na zebranych gościach oraz kolegach z klas I i II. Został nagrodzony gromkimi brawami.
Zaangażowana w projekt młodzież dziękuje szczególnie nauczycielce Annie Pietrasik za przygotowanie uczniów do poloneza oraz dyrekcji Ośrodka Kultury Gminy i Miasta za wypożyczenie strojów i elementów dekoracji.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (809) z dnia 11 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »