tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Gimnastyka w "dwójce"

 
W poniedziałek, 23 kwietnia w Zespole Szkół Samorządowych nr 2 odbyły się X międzyszkolne mistrzostwa w gimnastyce podstawowej dziewcząt z klas IV?VI

Cykliczne zawody mają na celu popularyzację gimnastyki jako dyscypliny sportowej charakteryzującej się precyzją wykonania zadania i elastycznością ruchu, angażowanie uczennic posiadających predyspozycje gimnastyczne do uprawiania tej dyscypliny sportu, ponadto właściwe zachowanie w czasie zawodów i kulturalne kibicowanie.
Reprezentację szkoły tworzyły najlepsze gimnastyczki z klas IV, V i VI, wytypowane przez opiekunów. Ogółem do rywalizacji przystąpiły 33 zawodniczki. Każda z nich wykonywała cztery ćwiczenia: równoważne (przejście krokiem polkowym, z przekładaniem szarfy, z obniżeniem środka ciężkości i półobrotami), zwinnościowe (przewroty w przód i tył do przysiadu, rozkroku, półszpagatu, z naskoku), podpory (stanie na rękach, mostek) oraz skoki (naskok kuczny na 4 części skrzyni i zeskok w głąb, przeskok rozkroczny przez kozła, przeskok kuczny przez 4 części skrzyni). Stopień trudności ćwiczeń został dostosowany do wieku i możliwości zawodniczek.
Konkurencje były oceniane w skali 0?6 pkt, przy czym uwzględniano również dziesiętne punktu. Komisję sędziowską tworzyły opiekunki dziewcząt: Danuta Karasińska, Małgorzata Mijas, Jolanta Maruszewska i Beata Niemczyk
Podczas zawodów panowała bardzo miła atmosfera, która niwelowała duże zdenerwowanie zawodniczek. W czasie wykonywania ćwiczeń panowała cisza, natomiast każda zakończona próba była nagradzana gromkimi brawami.

Wyniki

Klasa IV
1. Julia Kalużna (SP nr 1) ? 93,3 pkt
2. Aleksandra Adamczyk (SP nr 1) ? 93,2 pkt
3. Natalia Głuch (SP nr 2) ? 92,6 pkt

Klasa V
1. Marta Łyda (SP nr 1) ? 95,2 pkt
2. Małgorzata Komorowska (SP nr 1) ? 94,0 pkt
3. Zuzanna Mijas (SP nr 2) ? 93,5 pkt

Klasa VI
1. Wiktoria Gubiec (SP nr 2) ? 94,9 pkt
2. Natalia Lis (SP nr 2) ? 94,7 pkt
3. Zuzanna Machula (SP nr 1) ? 94,4 pkt

Komisja sędziowska przyznała trzy wyróżnienia dziewczętm z Prywatnej SP: Wiktorii Białas (kl. IV), Anny Kołodziejczyk (kl. V) i Alicji Fornal (kl. VI).
Uczestniczki otrzymały dyplomy i słodycze, a najlepsze z nich medale ufundowane przez UKS Dwójka. Zawody zorganizowały nauczycielki wf. z ZSS nr 2 ? Małgorzata Mijas, Jolanta Maruszewska i Urszula Krakowiak.


Natalia Lis wykonuje przeskok kuczny przez 4 części skrzyni wszerz

Uczestniczki zawodów gimnastycznych w ZSS nr 2


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (772) z dnia 27 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »