Gerlach dołuje, Poświętne punktuje

Klasa okręgowa

Gerlach traci bramkę z rzutu karnego

Bardzo dobry występ zanotowali piłkarze KS?u Poświętne, którzy na boisku wyżej notowanego rywala z Bełchatowa strzelili gola i prowadzili do 75 minuty spotkania. Bramkę dla Poświętnego w 43 minucie uzyskał Robert Borowski. Bełchatowianie długo się męczyli, by doprowadzić do remisu. Podopieczni Roberta Chmielewskiego nie dali sobie wydrzeć punktu, który może być bardzo ważny w kontekście walki o pozostanie w okręgówce.
Problemy z utrzymaniem będzie miał Gerlach Drzewica. Na własnym boisku drzewiczanie przegrali aż 1:6, przegrali z pretendentem do awansu Mechanikiem Radomsko. Pierwszy gol padł już w 3 minucie, a po 45 minutach goście prowadzili czterema bramkami. Po przerwie honorowego gola dla Gerlacha zdobył w 79 minucie Jakub Gulej. W rewanżu dopingowani przez liczbą grupę fanów z Radomska goście pokonali Łukasza Tądra jeszcze dwukrotnie.
Podopieczni Tomasza Wiktorowicza są na przedostatnim miejscu i ich sytuacja robi się coraz gorsza. Odmłodzony zespół wyraźnie nie radzi sobie z bardziej doświadczonymi drużynami.

Wyniki
Zjednoczeni Bełchatów ? KS Poświętne 1:1 (0:1)
Bramkę dla Poświętnego zdobył Robert Borowski.
KS Poświętne wystąpił w składzie: Maciej Lenarcik, Marcin Kędziora, Krzysztof Kałużny, Michał Pawlak, Damian Kwaśniak, Łukasz Psut, Marcin Szporak, Marek Jakubczyk, Kamil Węgliński, Łukasz Rak, Robert Borowski. Na zmiany wchodzili: Mateusz Opatczyk, Łukasz Spinek, Krzysztof Krawczyk, Piotr Szczepanik. Trener Robert Chmielewski.

Gerlach Drzewica ? Mechanik Radomsko 1:6 (0:4)
Bramkę dla Gerlacha zdobył Jakub Gulej.
Gerlach wystąpił w składzie: Łukasz Tąder, Arkadiusz Bogucki, Krzysztof Nowak, Tomasz Wiktorowicz, Szymon Kazimierski, Mariusz Wrzosek, Sebastian Szczepanik Jarosław Tąder, Paweł Wrzosek, Łukasz Pacan. Jakub Gulej. Na zmiany wchodzili: Piotr Dąbrowski, Mariusz Pomykała, Maciej Łopata, Sylwester Maicki. Trener Tomasz Wiktorowicz.

Pozostałe mecze
Świt Kamieńsk ? GUKS Gorzkowice 2:2 (1:0)
Włókniarz Moszczenica ? Grabka Grabica 3:0 (2:0)
Astoria Szczerców ? Skalnik Sulejów 1:2 (1:1)
LKS Mierzyn ? Relax Czerniewice 7:1 (2:0)
Czarni Rozprza ? Polonia Piotrków 1:0 (0:0)
Szczerbiec Wolbórz ? Omega II Kleszczów 0:1 (0:0)

16. Relax Czerniewice 21 9 23:87
W kolejnych meczach zaplanowanych na sobotę, 23 kwietnia KS Poświętne zagra z Astorią Szczerców (godz. 15.00), a Gerlach Drzewica rozegra mecz w Kleszczowie z rezerwami IV?ligowej Omegi.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (719) z dnia 22 Kwietnia 2011r.