tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sławno

 Geniusze ze Sławna

 
„Supergimbus 2009/2010”- najlepszy gimnazjalista województwa łódzkiegoAleksandra Wiktorowicz


Ideą konkursu „Supergimbus 2009/2010” jest promowanie najlepszych uczniów gimnazjów naszego województwa, posiadających wysoką motywację do pracy, szerokie zainteresowania oraz aktywnie działających w swoim środowisku lokalnym. Przedmiotem oceny konkursowej była wiedza i umiejętności zgodne z podstawą programową kształcenia ogólnego dla III etapu edukacyjnego.
Konkurs na najlepszego gimnazjalistę województwa łódzkiego „Supergimbus 2009/2010” jest organizowany w III etapach. Pierwszy etap - szkolny w gimnazjach na terenie Gminy Sławno odbył się 1 grudnia 2009 r. Do II etapu zakwalifikowali się: z Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach Krzysztof Wróblewski, a z Prymusowej Woli Aleksandra Wiktorowicz. Spośród 386 gimnazjów naszego województwa, które zostały zaproszone do udziału w „Supergimbusie” do drugiego etapu zakwalifikowało się tylko 39 gimnazjalistów.
22 stycznia w Zespole Szkół Salezjańskich im. Księdza Bosko w Łodzi odbyły się eliminacje, w wyniku których do finału zakwalifikowano 14 gimnazjalistów województwa łódzkiego. Wśród nich znaleźli się oboje reptezentanci gminy Sławno.
Finał odbędzie się 12 lutego w Łodzi. Finalistom towarzyszyć będą koleżanki i koledzy z klas oraz ich opiekunowie Ewa Lenart - nauczycielka matematyki w Publicznym Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach oraz Wioletta Wrzosek, nauczycielka matematyki i fizyki w Publicznym Gimnazjum w Prymusowej Woli.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (656) z dnia 5 Lutego 2010r.
W dziale Sławno dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »