tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Gdyby nie sędzia…

 
Mistrzostwa rejonu w piłce siatkowej dziewcząt i chłopcówSiatkarska reprezentacja ZSO


30 i 31 marca drużyny Zespołu Szkół Ogólnokształcących reprezentowały nasz powiat w rejonowych zawodach w piłce siatkowej. We wtorek grały dziewczęta. Do mistrzostw zgłosiły się cztery zespoły reprezentujące: I LO w Tomaszowie Maz., LO w Brzezinach, ZSP nr 2 w Koluszkach i ZSO. Rywalizowano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów.
Nasze dziewczęta zagrały dobre zawody, były jednak za bardzo stremowane i brakowało im szczęścia. Ostatecznie najlepsze okazały się gospodynie z LO w Tomaszowie, które wygrały wszystkie spotkania i zajęły pierwsze miejsce. Reprezentacja ZSO zajęła czwarte miejsce.
Skład drużyny ZSO: Elwira Wrona, Michalina Jakś, Karolina Czerska, Agnieszka Cabaj, Katarzyna Staroń, Marta Szpoton, Katarzyna Paduszyńska, Izabela Sarwa, Marta Telus, Alicja Stachurska, Paulina Karasińska, Małgorzata Trojanowska, Magdalena Barszczewska, Agnieszka Składowska, Marlena Zielińska, Marlena Turczyńska, Arleta Lenart. Opiekunka Izabela Jaciubek.
W środę do walki przystąpili chłopcy. Podobnie jak u dziewcząt rywalizowały cztery zespoły: ZSP nr 2 w Tomaszowie Maz., ZSP nr 2 w Koluszkach, LO w Brzezinach i opoczyński ZSO. Zasady gry identyczne jak u dziewcząt.
Po losowaniu nasz zespół przystąpił do walki z faworyzowaną ekipą z Tomaszowa. Opocznianie zagrali mecz marzeń. W pierwszym secie osiągnęli 5-punktową przewagę, której nie oddali do końca wygrywając 25:22. Druga partia zaczęła się od wymiany punktów do stanu 3:3. W tym momencie sędzia dokonał rzeczy przedziwnej. Odebrał chłopcom z „Żeromskiego” trzy pewnie zdobyte punkty. W drużynie zrobiło się nerwowo i dobrze działająca maszynka do zdobywania punktów zacięła się. W konsekwencji „Żeromski” przegrał seta.
W tie-breaku trwała bardzo zacięta walka i do końca nie było wiadomo, kto wygra. I ponownie drużyna z Tomaszowa znalazła pomoc u sędziego, który przy stanie 10:10 nie przyznał dwóch piłek punktowych dla Opoczna. Nasi chłopcy walczyli do końca, lecz niestety przegrali 13:15.
Kolejne mecze były bez historii. Spotkanie z Brzezinami pokazało siłę drużyny z Opoczna, która szybko wygrała 2:0. O tym, czy „Żeromski” zachowa szanse awansu do zawodów wojewódzkich, miał zadecydować mecz pomiędzy Tomaszowem a Koluszkami. Niestety, drużyna ZSP nr 2 w Koluszkach przegrała 0:2. Załamani siatkarze z ZSO nie mogli pogodzić się z taką sytuacją. Oddali mecz z Koluszkami 0:2 w setach 23:25, 23:25 i ostatecznie zajęli trzecie miejsce w zawodach. Wygrała drużyna z Tomaszowa.
Skład drużyny ZSO: Rafał Kaczmarczyk, Michał Jóźwik, Marcin Zięba, Mateusz Piekarski, Marcin Murawski, Rafał Natkański, Dariusz Natkański, Krzysztof Paduch, Maciej Poddębniak, Paweł Rogulski, Krzysztof Brola, Marcin Skibiński, Bartłomiej Piekarski. Opiekun Dariusz Lewandowski.
Na zakończenie przypominamy, że w klasyfikacji licealiady nadal prowadzi ZSO, który po zawodach rejonowych powiększył przewagę nad ZSPryw. Przed ostatnimi zawodami w piłce nożnej dziewcząt klasyfikacja przedstawia się następująco:
1. ZSO - 390 pkt
2. ZSPryw. - 312 pkt
3. ZSP nr 1 - 256 pkt
4. ZSP Drzewica - 200 pkt
5. ZSS nr 1 - 155 pkt
6. ZSR Mroczków - 42 pkt
7. ZSZ Żarnów - 37 pkt
8. ZSS Prymusowa Wola - 2 pkt


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (665) z dnia 9 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »