tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Górale rozpoczynają kwalifikacje do kadry

 
Kajakarstwo górskie

W najbliższy weekend ruszają kwalifikacje do kadry narodowej juniorów, młodzieżowców i seniorów w slalomie kajakowym na sezon 2013. Pierwsze starty eliminacyjne zostaną rozegrane w Liptowskim Mikulaszu.
Na Słowacji wystartują czołowi zawodnicy Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica pod okiem trenera Włodzimierza Dębowskiego. O punkty kwalifikacyjne powalczą juniorzy: Bartosz Dębowski, Jarosław Klata (K?1), Paweł Smolarski, Przemysław Nowak (C?1), dwójka kanadyjka Wojciech Klata ? Krzysztof Zych oraz młodzieżowiec Bartosz Łęgosz (C?1). Za naszych trzymamy kciuki.
Pierwsza kwalifikacja juniorów odbędzie się w piątek, 10 maja w ramach Memoriału Ondreja Cibaka. Druga zostanie przeprowadzona dzień później, podczas 65. Tatrzańskich Slalomów.
W sobotę, 11 maja kadrowe eliminacje rozpoczną również seniorzy i młodzieżowcy do 23 lat. Niedziela będzie dla nich drugi dniem kwalifikacyjnym.
Trzecią i czwartą kwalifikację we wszystkich kategoriach wiekowych zaplanowano na 18 i 19 maja. W tych dniach na torze w Krakowie?Tyńcu odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów.
Zgodnie z regulaminem, za zdobycie poszczególnych miejsc w danych zawodach kwalifikacyjnych osady otrzymają punkty według tzw. klucza olimpijskiego: 1. miejsce ? 9 pkt, 2. ? 7 pkt, 3. ? 6 pkt, 4. ? 5 pkt, 5. ? 4 pkt, 6. ? 3 pkt, 7. ? 2 pkt i 8. ? 1 pkt.
Do końcowej klasyfikacji wliczane będą trzy najlepsze starty. Warunkiem sklasyfikowania osady jest udział w czterech startach. Odstępstwem od tej zasady może być zły stan zdrowia potwierdzony przez lekarza kadry slalomu lub egzamin maturalny.
Po zakończeniu kwalifikacji zostanie sporządzony ranking. Powołania do kadry otrzymają maksymalnie po trzy osady w każdej konkurencji. To one zostaną objęte centralnymi przygotowaniami do najważniejszych regat międzynarodowych takich jak mistrzostwa Europy i świata.
W przypadku uzyskania równej ilości punktów przez zawodników z miejsca trzeciego lub dalszych o ostatecznej kolejności zdecyduje dodatkowy start zgodnie z kalendarzem imprez krajowych (dotyczy to juniorów).
Szczegółowe regulaminy kwalifikacji do kadry narodowej są dostępne na stronie internetowej Polskiego Związku Kajakowego.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (826) z dnia 10 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »