tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Głosowanie na książkę

 

Miło nam poinformować, iż książka „Dwór w Kraśnicy i hubalowy demon” autorstwa Aleksandry Ziółkowskiej–Boehm została nominowana do prestiżowej nagrody „Książka historyczna roku”. Konkurs ogłosiła Telewizja Polska SA, Polskie Radio SA oraz Instytut Pamięci Narodowej. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 20 książek w dwóch kategoriach: „Najlepsza książka naukowa opisująca losy Polski i Polaków w okresie PRL” oraz „Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku”. Na książkę można głosować na stronie internetowej: www.ksiazkahistorycznaroku.pl.
Zachęcamy do głosowania na publikację opowiadającą o naszej ziemi opoczyńskiej. Aleksandra Ziółkowska–Boehm odwiedziła Opoczno na spotkaniu promocyjnym, a nasza delegacja uczestniczyła w promocji w Warszawie.
Książka „Dwór w Kraśnicy i hubalowy demon” to bezcenna opowieść m.in. o rodzinie Bąkowskich, właścicielach majątku w Kraśnicy. Znajdziemy tam także losy spokrewnionej z nimi rodziny Ossowskich, historię konia Demona, ofiarowanego legendarnemu mjrowi Henrykowi Dobrzańskiemu–Hubalowi oraz wiele innych wspaniałych wątków. Książkę można kupić w Muzeum Regionalnym w Opocznie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (695) z dnia 5 Listopada 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »