tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Górale zdobyli Kraków

 
Bardzo dobre występy zawodników LKK Drzewica w ogólnopolskich regatach slalomowych w Krakowie–TyńcuGosia Milczarek z pucharem prezydenta Krakowa


W miniony weekend najlepsi polscy kajakarze górscy walczyli w podwójnych regatach slalomowych w Krakowie. W piątek, 30 kwietnia rozegrano „Otwarcie sezonu”, w sobotę i niedzielę zawody „O puchar prezydenta miasta Krakowa”.
Otwarcie sezonu bezsprzecznie należało do Małgorzaty Milczarek, która nie miała sobie równych i pokonała wszystkie rywalki. Gorzej wypadł Grzegorz Kiljanek w C–1. Wykręcił dobry czas, jednak cztery punkty karne zepchnęły go na czwartą pozycję. W kanadyjkach jedynkach wystartował też prezes LKK Drzewica Krzysztof Supowicz, który wywalczył siódmą pozycję. W K–1 mężczyzn Kordian Pacierpnik był piętnasty.
1 maja rozegrano eliminacje „pucharu prezydenta” w dużo liczniejszej obsadzie. Z rozszerzonej grupy zawodników LKK najlepiej zaprezentowali się oczywiście faworyci. Gosia Milczarek była druga, a Grzesiek Kiljanek odniósł pewne zwycięstwo i zapominał o pechowym piątku.
Decydujące przejazdy odbyły się w niedzielę. Wtedy również drzewiczanie wiedli prym. Gosia ponownie pokazała koleżankom, że jest najlepsza. Plecy pokazał rywalom także Grzegorz, który odniósł przekonywujące zwycięstwo. Supowicz był szósty. W K–1 błysnął młody Paweł Reszelewski. 16–latek z Drzewicy dostał się do finału i wywalczył ósme miejsce w gronie seniorów. W punktacji indywidualnej pucharu Milczarek i Kiljanek okazali się najlepsi w swoich konkurencjach.
Trzeba zaznaczyć, że piątkowe i sobotnie starty na Wiśle stanowiły pierwszą eliminację do składu kadry Polski na sezon 2010. Gosia i Grzesiek mają więc bardzo dobrą sytuację wyjściową przed ostatnią częścią kwalifikacji, którą będą zaplanowane na najbliższy weekend Tatrzańskie Slalomy w Liptowskim Mikulaszu. Z tego co wiemy, naszych górali mają dopingować na Słowacji członkowie zarządu LKK i kibice z Drzewicy.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (669) z dnia 7 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »