tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Firma MATA-DACH Mateusz Łaski
oferuję ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Sprzedam mieszkanie 67 m2, tel. 603 063 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Frajda dla małych sportowców

 
Pod koniec maja na kompleksie boisk przy ZSP nr 1 odbyły się kolejne dwie miniolimpiady sportowe. Imprezy zgromadziły 148 uczniów, chcących sprawdzić swoje siły w zmaganiach sportowychOstatnia majowa olimpiada dla zerówek


W piątek, 25 maja rozegrano olimpiadę lekkoatletyczną dla klasy zintegrowanej IIIc z Zespołu Szkół Samorządowych nr 2. Opiekunkami grupy były wychowawczyni Leontyna Świątek oraz nauczycielka wspomagająca Iza Giermakowska.
Wszyscy uczestnicy brali udział w trójboju lekkoatletycznym, w skład którego weszły: bieg na 30 m, rzut piłeczką palantową oraz skok w dal. Za każdą konkurencję dzieci otrzymywały punkty. Po ich zsumowaniu, wśród dziewcząt najlepsza okazała się Marcelina Ziółkowska, drugie miejsce zajęły ex aequo Aleksandra Białeta i Aleksandra Pomykała, natomiast na trzeciej pozycji uplasowały się Wiktoria Wołowska i Agata Zięba. W grupie chłopców najwięcej punktów zgromadzili Igor Białas i Adam Wdówka, tuż za nimi znalazł się Jakub Wiatr, a trzecie miejsce przyznano Miłoszowi Barskiemu. Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami przez dyrektora ZSP nr 1, Marka Zielińskiego, a wszyscy otrzymali słodecze, o które postarali się sponsorzy.
Z kolei we wtorek, 29 maja odbyła się miniolimpiada sportowa dla oddziałów zerowych ze Szkoły Podstawowej w Kunicach i Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 oraz klasy Ib z Kunic. Nad małymi kuniczanami opiekę sprawowali Jolanta Szmigiel i Roman Kosewicz, a nad uczniami z ?trójki? Barbara Kwiatkowska.
Dzieci miały do wykonania pięć zadań i ? tak jak na poprzedniej olimpiadzie ? każdy uczestnik walczył o punkty dla siebie. Uczniowie rywalizowali w biegu z przełożeniem szarf, skokach ?żabką?, kozłowaniu piłką, przeskokach przez hula?hop i skokach w worku. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody, a wszyscy dyplomy i słodycze.
Dodajmy, że w majowych olimpiadach przy ZSP nr 1 wzięło udział 8 grup i 148 uczniów. Pogoda dopisała, dzieci miały mnóstwo radości ze sportowej rywalizacji.
Organizatorki dziękują wszystkim, którzy pomagają w organizacji imprez, i zapraszają na olimpiady w czerwcu. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerami tel. 607 235 307 (Ewa Zwolska?Kapusta), 503 098 114 (Urszula Kozera) oraz 44 755 29 98 (sekretariat ZSP nr 1). Zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu!


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (778) z dnia 8 Czerwca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »