tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Firma z Łasku przebuduje drzewicki stadion

 
Gmina ogłosiła zwycięzcę przetargu na wykonanie remontu stadionu Miejsko?Gminnego Klubu Sportowego Gerlach Drzewica. Długo oczekiwana inwestycja ? jedna z kluczowych w tej kadencji samorządu ? będzie kosztować 1,2 mln zł

Bardzo duże zainteresowanie wywołał nieograniczony przetarg na remont stadionu w Drzewicy. Oferty złożyło trzynaście firm remontowo?budowlanych z województw łódzkiego i mazowieckiego. Zwycięzcą został podmiot, który zaproponował najniższą cenę za wykonanie zadania.
Jak poinformował Urząd Gminy i Miasta, wygrał Impex z Łasku, oferując cenę w wysokości 1.226.726,76 zł. Najdroższa oferta była o ponad pół miliona złotych wyższa.
W Internecie sprawdziliśmy, że Impex powstał w 2000 roku. Głównym kierunkiem działalności firmy jest budowa i remonty stacji paliw, wytwarzanie i montaż konstrukcji stalowych oraz szeroko pojęte roboty inżynieryjne.
Na swojej stronie internetowej spółka informuje, że realizowała już remonty boisk, m.in. w 2010 roku modernizowała obiekt sportowy we wsi Kalinowa, gm. Błaszki (pow. sieradzki). Działała też w Drzewicy w ramach przywracania retencji zbiornika wodnego oraz budowy jazu na zbiorniku wraz z torem kajakowym. Teraz przyjdzie jej remontować stadion.
Zakres rzeczowy inwestycji zakłada na wstępie rozbiórkę trybun (drewnianych ławek, betonowych słupków, schodów i wylewek), stalowego ogrodzenia płyty boiska oraz betonowego ogrodzenia całej działki.
Głównym celem będzie przebudowa dwóch trybun na wale ziemnym. W planach jest wykonanie żelbetowych ścian oporowych, uskoków przy zastosowaniu palisady oraz płaszczyzn poziomych z kostki brukowej. Przewidziano montaż metalowych barierek ocynkowanych ogniowo.
Na trybunach pojawi się 1130 plastikowych siedzisk o wysokości minimum 25 cm, odpornych na działanie niskich i wysokich temperatur oraz promieniowanie UV. Krzesła w kolorach żółtym i niebieskim będą posiadać otwory umożliwiające odprowadzenie wody.
Trybuna południowo?wschodnia zyska pochylnię oraz platformy widokowe dla niepełnosprawnych na wózkach. Na całej długości tej trybuny zostanie zamontowany piłkochwyt o wysokości 5 m, stanowiący zabezpieczenie parkingu wybudowanego od strony błoni. Parking wraz z drogą dojazdową (ogólna powierzchnia 1337 m2) będzie wykonany z płyt ażurowych na podbudowie z kruszywa.
Roboty na płycie boiska to montaż dwóch piłkochwytów o długości 39 m i wysokości 6 m każdy, dwóch boksów dla trenerów i zawodników rezerwowych oraz wykonanie ogrodzenia boiska z bramami awaryjnymi. Ogrodzona zostanie również cała działka stadionu.
Podpisanie umowy z wykonawcą zaplanowano na 4 kwietnia. Jak już pisaliśmy, inwestycja realizowana w cyklu dwuletnim ruszy pod koniec czerwca. Wejście na plac budowy nastąpi najprawdopodobniej 25 czerwca, tuż po Dniach Drzewicy. Ostateczny termin zakończenia robót ustalono na 31 lipca 2014 roku.
W sfinansowaniu inwestycji pomoże Unia Europejska. Poprzez Lokalną Grupę Działania "Nad Drzewiczką" samorząd pozyskał 227.693 zł w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007?2013, działania "Odnowa i rozwój wsi".Przekrój platformy widokowej


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (821) z dnia 5 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »