Finałowe sukcesy opocznian

Zawodnicy LTS Opoczno Sport Team na podium Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej

Zwycięzcy klasyfikacji generalnej MTB Cross Maraton 2012 w kategorii mastersów FMI. Od lewej: Mirosław Sygut (Opoczno Sport Team), Zbigniew Szwajdo (SSC Suchedniów), Zdzisław Juźwik (Opoczno Sport Team)

W niedzielę, 23 września odbyła się w Kielcach finałowa edycja Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej MTB Cross Maraton. Region opoczyński reprezentowało sześciu zawodników. Czterech wystartowało na dystansie 18 km, dwóch na dystansie 52 km.
W wyścigu na 18 km w kategorii mastersów FMI (powyżej 46 lat) pierwsze miejsce zajął Zdzisław Jóźwik, a na miejscu czwartym uplasował się Mirosław Sygut ? obaj LTS Opoczno Sport Team. W kategorii FM (do 46 lat) szósty był Dawid Barul natomiast siódmy Stanisław Barul. Na dystansie 52 km w kategorii M2 (elita) Tomasz Kurman wywalczył miejsce trzynaste a Arkadiusz Wróblewski czterdzieste czwarte.
Należy zaznaczyć, że etap w Kielcach był wyjątkowo wymagający. Kolarze dwukrotnie pokonywali rzekę w bród, na leśnych duktach zmagali się z piaszczystym podłożem, a i podjazdy na wzniesienia mocno dawały się we znaki. Tym większe słowa uznania należą się naszym zawodnikom.
Świętokrzyska Liga Rowerowa to cykl siedmiu maratonów rozgrywanych w różnych zakątkach województwa świętokrzyskiego. Niedzielny maraton był ostatnim etapem cyklu. Po jego rozegraniu poznaliśmy klasyfikację generalną.
Na dystansach 15?25 km (family) drugie miejsce z wynikiem 418 pkt zajął Mirosław Sygut. Miejsce trzecie wywalczył Zdzisław Juźwik (395 pkt). Również na najdłuższych dystansach 60?80 km (master) zawodnicy Opoczno Sport Team uplasowali się na wysokich pozycjach. Mariusz Sarwiński z dorobkiem 2321 pkt zajął miejsce dziesiąte, Tomasz Kurman szesnaste (2167 pkt), Arkadiusz Wróblewski dwudzieste ósme (1871 pkt) a Łukasz Beeger trzydzieste (1646 pkt).
ŚLR MTB Cross Maraton jest wyścigiem przeznaczonym dla wszystkich zainteresowanych kolarstwem górskim, zarówno zawodników jak i amatorów. Następna edycja już w kwietniu 2013 r. Nasi kolarze zachęcają do udziału.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (795) z dnia 5 Października 2012r.