tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Finał wojewódzki w debiucie

 
XVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej MotoryzacyjnyOd lewej: Michał Heda, Tomasz Domański, Piotr Klimek i nauczycielka Edyta Bartos


W piątek, 13 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy wzięli udział w regionalnych eliminacjach XVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Inicjatywa ma celu popularyzowanie wśród młodzieży znajomości przepisów o ruchu drogowym, wiedzy motoryzacyjnej oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Eliminacje odbyły się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. Zgromadziły 10 drużyn reprezentujących wszystkie powiaty z regionu. Drzewicki ZSP reprezentowali uczniowie Technikum Logistycznego: Piotr Klimek, Michał Heda i Tomasz Domański.
Nasza drużyna zanotowała duży sukces. Zajęła czwarte miejsce, co zapewniło jej awans do finału wojewódzkiego. Oprócz ZSP w gronie sześciu najlepszych ekip znalazły się szkoły z Piotrkowa, Radomska, Tomaszowa Mazowieckiego i Bełchatowa.
Gospodarzem eliminacji wojewódzkich XVI OMTM również był piotrkowski WORD. W środę, 25 kwietnia do rywalizacji przystąpiły 23 najlepsze drużyny z Łódzkiego. Młodzież pisała test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego i historii motoryzacji, a później przystąpiła do konkurencji typowo praktycznych. Zadaniem uczniów było m.in. przygotowanie motoroweru do jazdy, udzielenie pomocy przedmedycznej poszkodowanemu oraz pokonanie sprawnościowego toru przeszkód motorowerem i samochodem.
Nasza drużyna zajęła czternaste miejsce w województwie, co należy uznać za wynik bardzo dobry. Był to bowiem pierwszy start ZSP w turnieju. Jak na debiut, jest się z czego cieszyć.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (773) z dnia 4 Maja 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »