Finał w Szczawnie Zdroju

Vacansoleil Grand Prix MTB 2010

W sobotę, 18 września w Szczawnie Zdroju została rozegrana finałowa piąta seria Vacansoleil Grand Prix MTB 2010. W Szczawnie wystartowała ekipa LKK LUKS Sławno, którego kolarze wychowali się na wyścigach Grand Prix. W wyścigu młodzików o miejsce na podium w klasyfikacji generalnej miał powalczyć Marceli Bogusławski. Niestety ostatecznie przyjechał na metę czwarty i takie też miejsce zajął w klasyfikacji generalnej. Dobrze pojechali pozostali młodzicy ze Sławna: Kamil Wróbel zajął dziewiąte miejsce a Michał Kalinowski czternaste. W rywalizacji juniorów młodszych Maksymilian Jędrzejczyk zajął dziewiąte miejsce a Mateusz Laszczyk dwudzieste. W gronie juniorek młodszych Maria Ziółkowska zajęła czwarte miejsce. Trzecie miejsce w wyścigu juniorek wywalczyła Marta Turoboś, która musiała uznać wyższość Ukrainki wicemistrzyni świata i Moniki Żur. W wyścigu juniorów ósmy był Szymon Białas. Drugie miejsce w wyścigu i w klasyfikacji generalnej zajął w kategorii seniorów Marek Galiński z Mroczkowa Gościnnego. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii młodzieżowej zajął Rafał Fijałkowski z Psar.
Miejsca kolarzy LKK LUKS Sławno w klasyfikacji generalnej.
Młodzicy: 4. Marceli Bogusławski – 69 pkt, 9. Kamil Wróbel – 28 pkt, 14 Michał Kalinowski – 134 pkt.
Młodziczki: 6. Justyna Mieszczankowska – 22 pkt, 5. Agata Ziółkowska – 18 pkt.
Juniorki młodsze: 4. Maria Ziółkowska – 52 pkt, 9. Paulina Rybińska – 44 pkt.
Juniorzy młodsi: 6. Maksymilian Jędrzejczyk – 40 pkt, 11. Mateusz Laszczyk – 19 pkt.
Juniorki: 1. Marta Turoboś – 70 pkt.
Juniorzy: 8. Szymon Białas – 39 pkt. Elita – kobiet: 8. Agnieszka Rek 23 pkt.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (689) z dnia 23 Września 2010r.