tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Festiwal MTB Gielniów - 1 i 2 września

 
Zapraszamy wszystkich sympatyków jazdy rowerowej do udziału w tym niezywkłym wydarzeniu sportowym

Sobota, 1 września to dzień rywalizacji w Pucharze Polski MTB XCO (format olimpijski). Będziemy mogli oglądać wyścigi z udziałem najlepszych polskich kolarzy MTB.
Charakterystyka trasy sprawia, że będzie ona atrakcyjna dla kibiców. Najdalej oddalony punkt od linii startu ? mety znajduje się w odległości zaledwie 280 metrów, co ułatwia dostęp do najbardziej widowiskowych miejsc trasy i przemieszczanie między nimi.
Zapraszamy do kibicowania i oglądania tej atrakcyjnej dyscypliny sportu. Z Opoczna będą kursowały bezpłatne autobusy, które dowiozą kibiców na miejsce zawodów i po zakończeniu odwiozą z powrotem.
Pomimo że zawody będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport, zachęcamy do obecności na trasie. Wyścigi zaczynają się o godzinie 10.00. i potrwają do 16.00. Podsumowaniem dnia będzie koncert zespołów spod znaku reggae i ska.
Niedziela, 2 września to doskonale znane zawody w maratonie MTB. Galiński MTB Maraton w ubiegłym roku dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Nie inaczej będzie i tym razem. Tegoroczna trasa wyścigu zaplanowana jest w dwóch powiatach - przysuskim i opoczyńskim. Będzie okazja, aby zasmakować "górskiej jazdy w centrum Polski". Przewidziane dystanse to:
* Hobby ? długość 14 km, do pokonania bez względu na umiejętności i wiek.
* Mega ? długość 40 km, tu trzeba się wykazać wytrzymałością i znajomością tematu MTB; jest dość dużo technicznych odcinków, ale amator z niezbyt dużym doświadczeniem przy zachowaniu ostrożności i rozwagi też powinien sobie poradzić.
* Giga ? długość 60 km, to trasa Mega powiększona o 20?kilometrowy odcinek krętych technicznych podjazdów i zjazdów; wybrać się na nią powinni ludzie zaznajomieni z rywalizacją w MTB na dobrym poziomie.
W trakcie trwania maratonu w miasteczku zawodów na stadionie w Gielniowie przewidziane są różne atrakcje, m.in. symulator kolarski, nabór dzieci i młodzieży do klubów kolarskich LKK LUKS Sławno i Integral Collections (współorganizatorów zawodów), zawody dla najmłodszych rowerzystów.
Za udział w maratonie organizatorzy nie pobierają opłat od startujących do 18 roku życia. Dorośli zapłacą na dystansie Hobby 10 zł (15 zł w dniu zawodów), na dystansie Mega i Giga 20 zł (w dniu zawodów 30 zł). Wszyscy startujący otrzymają posiłek, napoje i upominki od sponsorów. Będą także bufety na trasie maratonu.
Zapisy na stronie http://www.galinskimtb.sts?timing.pl. Więcej informacji i aktualności na www.mtbopoczno.pl.
Organizatorzy: LTS Opoczno Sport Team oraz wójt gminy Gielniów


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 33 (788) z dnia 17 Sierpnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »