tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Falstart

 

W niedzielę, 9 grudnia wznowione zostały połączenia kolejowe na trasie Opoczno ? Tomaszów Mazowiecki. Łódzkie Przewozy Regionalne przygotowały nowy rozkład jazdy pociągów, który ma obowiązywać do 9 lutego. Znalazło się na nim pięć par połączeń między Opocznem a Tomaszowem Mazowieckim. Godziny odjazdów pociągów ustalono tak, że do Tomaszowa będzie można jechać i wcześnie rano, i po południu. Rozkład gwarantuje również dogodny powrót do Opoczna. Dodatkowo zadbano, by było możliwe połączenie z Łodzią, bowiem po dotarciu do Tomaszowa dwoma porannymi pociągami jest możliwa przesiadka, by dojechać bezpośrednio na łódzki Widzew. Z Tomaszowa Mazowieckiego są także dobre połączenia do Koluszek, a stamtąd można dojechać już prawie wszędzie.
Na uruchomionej trasie miały kursować szynobusy, jednak w pierwszych dniach w ich zastępstwie pojawił się autobus szynowy. My byliśmy na stacji w niedzielę o godz. 8.55, kiedy to zaplanowano drugi odjazd w stronę Tomaszowa Mazowieckiego. Niestety pociąg nie odjechał. Okazało się, że jest awaria. Została uruchomiona komunikacja zastępcza, którę przewieziono jednego pasażera do Tomaszowa. Wiadomo, że awarie się zdarzają, to tylko urządzenie. Być może dobrze, że stało się to w niedzielę, kiedy nie było dużej liczby pasażerów. Dwa ostatnie kursy też zostały odwołane z powodu awarii. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zabrakło paliwa. Zatankowanego w Idzikowicach oleju nie wystarczyło na pokonanie dojazdów do stacji, skąd zestaw miał ruszyć i na ciagłe grzanie na postoju.
Jak na razie ze strony podróżujących nie widać dużego zainteresowania, być może dlatego, że po kilkuletnim braku takich połączeń, pasażerowie muszą się też przyzwyczaić do nowego. Wiadomo, że od środy, 12 grudnia Przewozy Regionalne będą na bieżąco monitorować natężenie ruchu na wszystkich połączeniach.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (805) z dnia 14 Grudnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »