tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Euro na wiatraki

 

Zakończyła się ocena formalna projektów złożonych w ramach działania „Odnawialne źródła energii” regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego na lata 2007–2013. Pozytywnie przeszedł ją wniosek złożony przez firmę „Mejpol”.
Spółka planuje przy współudziale środków unijnych wybudować farmę wiatrową na terenie gminy Sławno. Ma ona składać się z dwóch elektrowni o łącznej mocy 1,6 MW. Inwestycja, zgodnie z kosztorysem, ma kosztować prawie 11 mln zł. Firma „Mejpol” wnioskowała o ponad 6 mln zł dotacji.
Oceny formalnej nie przeszedł drugi projekt z opoczyńskiego, złożony przez Zakład Usługowo–Handlowy „Wojciechowski”. Przypomnijmy, że jego właściciel liczył na blisko 6 mln zł wsparcia do budowy biogazowni rolniczej o mocy 0,5 MW energii elektrycznej i 0,7 MW energii cieplnej. Całe zadanie kosztowałoby ponad 12 mln zł.
Na dotację w ramach tego działania wciąż może liczyć 27 beneficjentów, których projekty zostały pozytywnie ocenione pod względem formalnym. Ich łączna wartość przekracza 234 mln zł, a wnioskowane dofinansowanie to ponad 140 mln zł. Tymczasem na dofinansowanie projektów w ramach tego działania przeznaczono 25 mln zł. Rozstrzygnięcie konkursu w październiku.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (688) z dnia 17 Września 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »