tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Euro na domy kultury

 

Zakończył się nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji w obiektach kultury. W grupie 65 projektów znalazły się cztery z powiatu opoczyńskiego.
Gmina Opoczno złożyła aż trzy wnioski o dofinansowanie inwestycji w obiektach kultury. Ich łączna wartość całkowita przekracza 10 mln zł, a ewentualne dofinansowanie może wynieść blisko 5 mln zł. Jeden z tych projektów dotyczy przebudowy MDK. Wartość zakończonej już inwestycji sięga blisko 4 mln zł. Gmina chce odzyskać prawie 2 mln zł. Kolejny projekt dotyczy budowy domu ludowego i świetlicy w Kraśnicy. Inwestycja ma kosztować 3,8 mln zł, z czego 1,5 mln zł może pochodzić z budżetu UE. Trzeci ze złożonych przez gminę Opoczno projektów zakłada budowę świetlicy wiejskiej w Karwicach. Inwestycja warta blisko 2,5 mln zł ma szanse na 1,2 mln zł dotacji. O fundusze unijne w ramach konkursu ubiega się również gmina Drzewica. Złożony przez nią projekt dotyczy budowy Regionalnego Centrum Kultury. Wartość tej inwestycji to ponad 14 mln zł, z czego połowę może stanowić dotacja unijna.
W ramach naboru przeprowadzonego od 28 czerwca do 6 sierpnia dla działania „Infrastruktura kultury”" Regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego z całego województwa wpłynęło 65 wniosków. Ich wartość sięga blisko 350 mln zł. Wnioskodawcy liczą na 158 mln zł dofinansowania. Tymczasem na ten cel przeznaczono 48 mln zł. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na grudzień.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 33 (684) z dnia 20 Sierpnia 2010r.
W dziale Opoczno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »