tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Euro coraz bliżej

 

Projekt gminy Opoczno dotyczący dofinansowania budowy zakładu unieszkodliwiania odpadów w Różannie został pozytywnie oceniony pod względem formalnym. Gmina liczy na ponad 24 mln zł dofinansowania.
W ramach przeprowadzonego w lutym naboru na konkurs dla działania „Gospodarka odpadami” Regionalnego Programu Operacyjnego wpłynęło 18 wniosków o łącznej wartości blisko 73 mln zł. W wyniku oceny formalnej odpadły cztery z nich. Na dotację unijną wciąż może liczyć 14 wnioskodawców, którzy ubiegają się łącznie o blisko 48 mln zł dofinansowania. Już wiadomo, że dla wszystkich środków nie wystarczy, ponieważ na dofinansowanie projektów w ramach tego konkursu przeznaczono 41,7 mln zł.
W wyniku oceny formalnej projekt złożony przez gminę Opoczno znalazł się na ósmej pozycji opublikowanej listy. Jego wartość całkowita wynosi ponad 31 mln zł. Gmina liczy na 24,5 mln zł dofinansowania. Przypomnijmy, że inwestycja jest właśnie realizowana, a w ramach projektu, poza budową zakładu, przeprowadzone zostanie także zamknięcie i rekultywacja starego składowiska.
Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na sierpień.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (673) z dnia 4 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »