tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

 Uczestnicy eliminacji białaczowskich


W gminie Białaczów 18 marca odbyły się eliminacje gminne, zorganizowane przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP oraz Komendę PSP.
Podobnie jak w latach ubiegłych eliminacje szkolne poprzedzone zostały szkoleniami przeprowadzonymi przez członków Zarządu Oddziału Jana Wiktorowicza i Stanisława Szczegielniaka.
Do turnieju przystąpiło 160 uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. W wyniku eliminacji szkolnych wyłoniono 12 uczniów - po dwóch ze szkół podstawowych i czterech z gimnazjum do eliminacji gminnych.
Pierwszy pisemny etap wyłonił ośmiu finalistów do etapu ustnego - decydującego. W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:
W grupie szkół podstawowych: 1. miejsce - Karina Kabała 11 pkt, 2. miejsce Bartłomiej Wijata 7,5 pkt (oboje z SP w Petrykozach, 3. miejsce - Patryk Purgat 7 pkt, 4. miejsce - Mateusz Górnik 3 pkt (obydwaj z SP w Białaczowie).
W grupie gimnazjalistów: 1. miejsce Magdalena Rek 7,5 pkt, 2. miejsce - Damian Suchecki 7,5 pkt, 3. miejsce - Maciej Wilk 7 pkt, 4. miejsce - Bartosz Konecki 5,5 pkt.
Zdobywcy pierwszych miejsc w obydwu kategoriach wezmą udział w eliminacjach powiatowych.
Podczas eliminacji nagrodzono laureatów finału eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego o tematyce przeciwpożarowej „Zapobiegajmy pożarom”, który odbył się 7 grudnia w szkołach podstawowych i gimnazjum w czterech grupach wiekowych. Najlepsze prace plastyczne trafiły do eliminacji gminnych, które rozegrane zostały w kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe - klasy I-III, szkoły podstawowa - klasy IV-VI i gimnazja.
Za najlepsze zostały uznane prace: w kategorii przedszkoli: Julii Goworek, Bartłomieja Zasady oraz Darii Wiktorowicz (wszyscy z SP w Białaczowie),
wśród uczniów klas I-III szkół podstawowych: Pauliny Karbownik (SP w Miedznej Drewnianej), Marcina Kamińskiego (SP w Skroninie) oraz Kamila Lesiaka (SP w Białaczowie),
wśród uczniów klas IV-VI: Aleksandry Kowalczyk (SP w Miedznej Drewnianej), Aleksandry Smolarczyk (SP w Petrykozach), Kai Mijas (SP w Skroninie);
wśród gimnazjalistów: Macieja Wilka i Magdaleny Chałubińskiej.
Wszyscy uczestnicy uhonorowani zostali dyplomami i nagrodami, które sami wybierali.

…i w Paradyżu
12 marca odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
W szranki turniejowe stanęło 14 uczestników ze szkół podstawowych z Sokołowa, Wójcina i Przyłęka oraz z Gimnazjum w Paradyżu.
Zawodnicy mieli do rozwiązania test dotyczący zagadnień ochrony pożarowej, sprzętu gaśniczego, pierwszej pomocy przedmedycznej, funkcjonowania straży pożarnych oraz odpowiadali na pytania komisji. Uczestnicy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych - I grupa (szkoły podstawowe), II grupa (gimnazjum).
Kolejność miejsc przedstawia się następująco:
W grupie szkoły podstawowych: 1. Łukasz Leśniewski (SP w Przyłęku), 2. Igor Perlikowski (SP w Przyłeku), 3. Dawid Bociek (SP w Sokołowie).
Wśród gimnazjalistów: 1. Ewelina Wojtulska, 2. Dominik Skibiński, 3. Adam Snochowski - wszyscy Gimnazjum w Paradyżu
Zwycięzcy zawodów wezmą udział w etapie powiatowym w Opocznie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (663) z dnia 26 Marca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »