tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Elektryczne Gitary na Dniach Drzewicy

 
Znamy datę i największą gwiazdę tegorocznych obchodów święta miastaOd lewej: Leon Paduch, Piotr Łojek, Jakub Sienkiewicz, Tomasz Grochowalski, Jacek Wąsowski, Aleksander Korecki. (foto: www.elektrycznegitary.pl, autor Piotr Bułas)


Jak nas poinformował burmistrz Janusz Reszelewski, Dni Drzewicy odbędą się w pierwszy weekend lata, 22?23 czerwca. Trwają prace nad ustaleniem dokładnego programu imprez.
Do Dni Drzewicy jeszcze cztery miesiące, ale już teraz możemy zdradzić kilka istotnych szczegółów.
Pierwszy dzień obchodów ? sobota, 22 czerwca ? upłynie na kolejnym ?Spotkaniu po latach?, organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Drzewicy, oraz zawodach sportowych dla dzieci i młodzieży.
W niedzielę, 23 czerwca mieszkańcy spotkają się na stadionie MGKS Gerlach, co w kontekście planowanego remontu obiektu nie było takie pewne. Nieoficjalnie mówiło się o placu między osiedlami. Ustalono jednak, że roboty na stadionie ruszą tuż po Dniach Drzewicy.
Jak zawsze, na program niedzielnych imprez złożą się koncerty muzyczne, występ kabaretowy i prezentacje artystyczne. Już wiadomo, kto będzie gwiazdą wieczoru. Przed drzewicką publicznością wystąpi popularna grupa rockowa Elektryczne Gitary. Informację potwierdzono na oficjalnej stronie internetowej zespołu.
Zapowiada się dobry koncert, bo Elektryczne Gitary grają na żywo wiele przebojów, których dorobiły się przez ponad dwadzieścia lat działalności. Wystarczy wymienić utwory takie jak: ?Wytrąciłaś mnie z równowagi?, ?Co ty tutaj robisz?, ?Jestem z miasta?, ?To koniec?, ?Co powie ryba?, ?Kiler?, ?Nie pij Piotrek?, ?Dzieci wybiegły?, ?Człowiek z liściem na głowie?, ?Jestem odpadem atomowym? czy ?Głowy Lenina?.
Warszawska grupa powstała w 1989 roku. Jej liderem jest Kuba Sienkiewicz, autor większości piosenek, wokalista i gitarzysta, z zawodu lekarz. Od początku zespół słynnie ze specyficznego poczucia humoru i przewrotnej autoironii. Ma na koncie osiem płyt studyjnych ? ostatnia, ?Nic mnie nie rusza?, ukazała się w ubiegłym roku, dwa albumy koncertowe, ścieżki dźwiękowe do trzech filmów (?Kilera?, ?Kilerów 2?óch? i ?Kariery Nikosia Dyzmy?) oraz DVD z ubiegłorocznego Przystanku Woodstock. Do 2009 roku sprzedał ponad 1,5 mln płyt.
Obecnie Elektryczne Gitary działają w składzie: Kuba Sienkiewicz ? gitara, śpiew, Piotr Łojek ? instrumenty klawiszowe, gitary, Tomasz Grochowalski ? gitara basowa, Aleksander Korecki ? saksofon, flet, instrumenty perkusyjne, Leon Paduch ? perkusja, Jacek Wąsowski ? gitara prowadząca.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (815) z dnia 22 Lutego 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »