tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Ekosukces po raz drugi

 
Gmina Drzewica zajęła drugie miejsce w wojewódzkim konkursie Eko-Lider 2009. Tym samym poprawiła swój wynik sprzed dwóch lat.To już druga statuetka wice Eko-Lidera dla Drzewicy


Eko-Lider to konkurs dla wszystkich gmin i miast województwa organizowany przez Fundację Europa we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, Telewizją Łódź, Radiem Łódź i agencją telewizyjną Info Express. Jego celem jest wyłonienie najlepszych samorządów, które na swoim terenie prowadzą inwestycje, edukację, akcje i przedsięwzięcia proekologiczne. Inicjatywę wspiera finansowo Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Pierwszy etap konkursu polegał na wypełnieniu i odesłaniu ankiet dotyczących stanu bieżącego oraz osiągnięć samorządu w okresie ostatnich trzech lat. Jury oceniało m.in. zrealizowane inwestycje wodociągowe i kanalizacyjne, gospodarkę odpadami, ochronę powietrza i oszczędność energii, edukację ekologiczną dzieci i młodzieży oraz integrację ekologiczną środowisk lokalnych.
Dwadzieścia gmin i miast z największą ilością punktów za ankiety, w tym Drzewica, otrzymało nominacje do drugiego etapu konkursu. W jego ramach odbyły się prezentacje telewizyjne na antenie TVP Łódź oraz ekoturniej szkół gimnazjalnych. Program o Drzewicy został wyemitowany pod koniec września, natomiast Gimnazjum im. Jana Pawła II - o czym już pisaliśmy - zajęło piąte miejsce w województwie. O ostatecznych wynikach decydowała łączna suma punktów uzyskanych w obu etapach konkursu.
Eko-Lidera województwa łódzkiego, dwóch wiceEko-Liderów oraz wyróżnione samorządy poznaliśmy w poniedziałek, 16 listopada. Podsumowanie trzeciej edycji konkursu odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim.
Biorący udział w uroczystości burmistrz Janusz Reszelewski miał powody do zadowolenia. Odebrał bowiem statuetkę pierwszego wiceEko-Lidera 2009. Drzewica zajęła drugie miejsce w Łódzkiem, dzięki czemu poprawiła wynik z 2007 roku. W pierwszej edycji Eko-Lidera była trzecia.
Podobnie jak przed dwoma laty statuetkę wręczała burmistrzowi dyrektorka TVP Łódź, znana aktorka Małgorzata Potocka. Podkreśliła, że ponowny sukces świadczy o ciągłości działań proekologicznych w gminie Drzewica.
Dodajmy, że tytuł Eko-Lidera otrzymał Parzęczew a trzecia lokata przypadała w udziale gminie i miastu Kutno. Wyróżniono Wartę, Kleszczów, Sieradz i Aleksandrów Łódzki.
Jak podaje strona internetowa Fundacji Europa, relacja z wręczenia nagród ukaże się w TVP Łódź 2 grudnia w cyklu Eko-Lider.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 47 (646) z dnia 27 Listopada 2009r.
W dziale Drzewica dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »