tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Usługi Parkieciarskie Mateusz Pręcikowski ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Ekopracownie już oddane

 Pracowna w Ogonowicach


WFOŚiGW w Łodzi ogłosił konkurs na dofinansowanie zadań z dziedziny edukacja ekologiczna pn. ?Moja wymarzona ekopracownia?. Celem konkursu było dokonanie wyboru do wsparcia finansowego najlepszych projektów polegających na zaplanowaniu i utworzeniu szkolnej pracowni wraz z programem edukacyjnym opartym na jej wykorzystaniu. Gmina Opoczno odpowiadając na ogłoszenie złożyła trzy wnioski, które decyzją zarządu WFOŚiGW w Łodzi 29 czerwca ubr. uzyskały dofinansowanie. Tym samym utworzono pracownie przyrodnicze w SP w Ogonowicach, SP nr 1 oraz w Gimnazjum nr 3.
W SP w Ogonowicach powstała pracownia pn. ?Ekologika?. Łączna wartość zadania wyniosła 37.832 zł, z czego 29.830 zł stanowiła dotacja z WFOŚiGW w Łodzi, a 8.002 zł stanowił udział własny gminy. W pracowni znajdują się: pomoce dydaktyczne w tym: mikroskopy, zestawy plansz i tablic dydaktycznych, akwarium z wyposażeniem, mapy, filmy DVD o tematyce ekologicznej i przyrodniczej, sprzęt audio ? wideo (telewizor oraz odtwarzacz DVD), ekran projekcyjny ścienny, laptop, kamera obiektowa, tablica interaktywna, urządzenie wielofunkcyjne oraz aparat fotograficzny.
W SP nr 1 powstała pracownia pn. ?Multi?eko?. Łączna wartość zadania wyniosła 35.833 zł, z czego 26.690 zł stanowiła dotacja z WFOŚiGW w Łodzi, a 9.143 zł stanowił udział własny gminy. W pracowni znajdują się: pomoce dydaktyczne w tym: mikroskop, filmy DVD o tematyce ekologicznej i przyrodniczej, multimedialna encyklopedia przyrody, foliogramy, laptop, urządzenie wielofunkcyjne, tablica interaktywna z projektorem, aparat fotograficzny, rzutnik pisma oraz wizualizer.
W Gimnazjum nr 3 powstała pracownia pn. ?Dla siebie, dla pokoleń?. Łączna wartość zadania wyniosła 37.167 zł, z czego 29.420 zł stanowiła dotacja z WFOŚiGW w Łodzi, a 7.747 zł stanowił udział własny gminy. W pracowni znajdują się pomoce dydaktyczne, w tym: zestawy plansz i tablic dydaktycznych, walizka Ekobadacza, alternatywne źródła energii ? zestaw, eksperymentalny zestaw ?Sol?Large?, analizator wody ? TestLab, tablica interaktywna z projektorem, laptop, aparat fotograficzny, urządzenie wielofunkcyjne.
Łączna wartość wykonanych pracowni przyrodniczych wyniosła 110.832 zł z czego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi dotował zadania w wysokości 85.940 zł. Gmina Opoczno natomiast dofinansowała zadania w wysokości 24.892 zł.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (810) z dnia 18 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »