tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Ekologiczne gimnazjum

 
Od kilku lat w Gimnazjum im. Jana Pawła II odbywają się wiosenne spotkania o charakterze ekologicznymSpotkania z prezes PGKiM to już szkolna tradycja


Szkolnej tradycji stało się zadość i w tym roku. 29 marca z uczniami klas pierwszych spotkała się prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Drzewicy, Bożena Pilipczuk. Pani prezes chętnie odwiedza gimnazjalistów, aby przekazać im cenne informacje na temat selektywnej zbiórki odpadów, sposobów zagospodarowania odpadów komunalnych oraz zakresu działań PGKiM.
Prelekcję poprzedził występ młodzieży z klasy IIb, przygotowany przez wychowawczynię Jolantę Gapys, organizatorkę spotkania. Grupa uczniów w składzie: Martyna Pancer, Natalia Minkina, Mateusz Wiktorowicz, Weronika Szczepanik, Natalia Brola, Agnieszka Staniszewska, Weronika Nowak, Kamil Bronikowski, Kacper Panek, Mateusz Kmita, Radosław Zięba i Jagoda Cegielska zaprezentowała program artystyczny pt. ?Sąd nad człowiekiem?. Przedstawienie miało na celu uświadomienie młodzieży konieczności racjonalnego wykorzystywania zasobów naturalnych oraz ochrony naszej pięknej przyrody przed zniszczeniem.
Spotkanie stanowiło drugi etap przygotowań do tegorocznych obchodów Dnia Ziemi, przebiegających pod hasłem ?Energia dla wszystkich?. Pierwszym etapem był konkurs wiedzy ekologicznej, w którym rywalizowały drużyny z klas pierwszych i drugich. Kolejną inicjatywą będzie turniej międzyklasowy, zaplanowany na kwiecień w ramach szkolnych obchodów Dnia Ziemi.
Za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu odpowiedzialne są nauczycielki Jolanta Gapys, Ewa Reszelewska i Ewa Grzelczak.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (770) z dnia 13 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »