tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam owies, bardzo ładny, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Egzamin gimnazjalny po nowemu

 Centralna Komisja Egzaminacyjna w komunikacie w sprawie organizacji i harmonogramu przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2011/2012 podała nie tylko terminy przyszłorocznego egzaminu, ale również nowe zasady jego przeprowadzania. Największą nowością jest wprowadzenie osobnych testów z języka polskiego i z matematyki.
Tak jak w ostatnich latach trzecioklasiści będą egzaminowani w ciągu trzech kolejnych dni. Tym razem egzamin odbędzie się we wtorek, środę i w czwartek ? 24, 25 i 26 kwietnia. Podobnie też, jak dotychczas, egzamin będzie się składał z trzech części ? humanistycznej, matematyczno?przyrodniczej i części dotyczącej języka obcego nowożytnego. Tyle tylko, że z części humanistycznej zostanie wyłączony język polski, egzamin z którego uczniowie będą zdawać tego samego dnia, ale osobno. Podobnie rzecz ma się z matematyką ? gimnazjaliści w ramach osobnego testu zmierzą się wyłącznie z matematyką.
Egzamin gimnazjalny rozpocznie się we wtorek, 24 kwietnia o godz. 9.00. Uczniowie przystąpią wówczas do testu z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. Na jego rozwiązanie będą mieli godzinę (uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mogą pisać 20 minut dłużej). Następnie o godz. 10.45, a więc po 45?minutowej przerwie, rozpocznie się egzamin z języka polskiego, na który przeznaczono 90 minut (dodatkowe 45 minut dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi). Następnego dnia, w środę, o godz. 9.00 rozpocznie się trwający 60 minut (lub nawet 80) egzamin z biologii, chemii, fizyki i geografii. Podobnie jak pierwszego dnia, po 45?minutowej przerwie nastąpi druga cześć egzaminu ? tylko z matematyki, na która uczniowie będą mieli 90 minut (lub nawet 135). Trzeci dzień egzaminu tradycyjnie jest przeznaczony na sprawdzenie znajomości języka obcego nowożytnego. Będzie on podzielony na dwie części ? o godzinie 9.00 rozpocznie się godzinny (20 minut więcej dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi) egzamin na poziomie podstawowym, a o godz. 10.45, po 45?minutowej przerwie, godzinny (30 minut więcej dla uczniów ze specjalnymi potrzebami) egzamin na poziomie rozszerzonym. Egzamin gimnazjalny z roku na rok staje się więc coraz bardziej rozbudowany (na początku były to tylko dwa egzaminy ? z części humanistycznej i matematyczno?przyrodniczej) i powoli zaczyna przypominać zmagania maturzystów.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (737) z dnia 26 Sierpnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »