tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Efekty coraz bardziej widoczne

 
Rozbudowa siedziby Środowiskowego Domu Samopomocy prowadzonego przez fundację im. Siostry Klaryski Stanisławy w pełni

Remont wykonuje Zakład Rolny ze Słupi. Koszt inwestycji wyniesie 749.085,72 zł, z czego 400 tys. to wsparcie z PFRON–u, a resztę daje miasto. Od kilku miesięcy w dolnej części kościoła parafialnego pw. Podwyższenia Krzyża Świętego trwają prace remontowe. Mają one zmienić sposób użytkowania z przebudową pomieszczeń dolnego kościoła parafialnego na potrzeby ŚDS dla osób z zaburzeniami psychicznymi wraz z wewnętrzną instalacją elektryczną i sanitarną.
Na ekipę remontową czekało bardzo dużo pracy. Nie zapominajmy, że dolną część kościoła trzeba było całkowicie przebudować. Wyburzono stare ściany, wymieniono okna, dzięki czemu w tej części zrobiło się znacznie jaśniej. A to z kolei, jak mówi prezes Ostoi Agnieszka Sobol, pozwoli w przyszłości zaoszczędzić na energii elektrycznej.
Zgodnie z wymogami unijnymi dla potrzeb osób niepełnosprawnych należało wybudować kilka łazienek oraz inne pomieszczenia specjalistyczne – gabinety, kuchnie, magazyn.
Przed ekipą remontową jeszcze sporo pracy, bo trzeba wykonać podwieszane sufity, zalać podłogi, wyłożyć płytki. A potem pomalować ściany i zawiesić oświetlenie. Najważniejsze jest jeszcze zamontowanie ogrzewania z wykorzystaniem pomp ciepła.
Remont ma się zakończyć w połowie listopada.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (695) z dnia 5 Listopada 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »