tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Kultura

 Edukacja globalna w bibliotece

 
Od 15 do 23 listopada w całej Europie trwają obchody Tygodnia Edukacji Globalnej. W tysiącach bibliotek, szkół i świetlic organizowane są zajęcia, które mają uświadomić, że jesteśmy zależni od siebie nawzajem oraz, że na wszystkich ludziach ciąży odpowiedzialność za zjawiska zachodzące na całej Ziemi

W obchody Tygodnia Edukacji Globalnej włączył się również oddział dla dzieci MBP. We wtorek, 18 listopada bibliotekarki Iwona Chróstowska, Beata Wójcik i Maria Wijata zorganizowały zajęcia biblioteczne dla uczniów klasy czwartej z ZSS nr 2, podopiecznych Renaty Jurek.
Tematem zajęć był przemysł zabawkarski oraz wykorzystywanie dzieci do pracy. Uczestniczący w zajęciach uczniowie dowiedzieli się, że aż 80% zabawek sprzedawanych na świecie jest produkowanych w Chinach, gdyż produkcja w tym kraju jest bardziej opłacalna dla producentów. Niskie koszty produkcji są okupione głodowymi pensjami pracowników, łamaniem praw człowieka, przymusowymi nadgodzinami, wykorzystywaniem do pracy dzieci. Podczas zajęć dzieci oglądały filmy edukacyjne oraz uczestniczyły w quizach i zadaniach grupowych, które miały nauczyć ich dokonywania świadomych wyborów podczas zakupów, oraz poszanowania pracy innych. Na koniec uczestnicy zajęć zwiedzili wystawę poświęconą edukacji globalnej, przygotowaną przez Beatę Wójcik.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 48 (907) z dnia 28 Listopada 2014r.
W dziale Kultura dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »