tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 EURO 2012 coraz bliżej

 


Rosjanie piją mocne alkohole, Włosi słabe, Duńczycy są bardzo przyjaźni, a wśród kibiców Holandii jest najwięcej kobiet ? małopolska policja stworzyła pierwszą w Polsce charakterystykę kibiców ośmiu drużyn, którzy pojawią się w Krakowie na Euro 2012. Ma to pomóc funkcjonariuszom przygotować się na kontakt z 30 tysiącami piłkarskich fanów.
Pierwsza w Polsce charakterystyka kibiców drużyn, które zagrają w tegorocznych mistrzostwach Europy w piłce nożnej, przedstawia nie tylko upodobania piłkarskich fanów, ale także zagrożenia, jakich można się po nich spodziewać. Według informacji zebranych przez policjantów, w Krakowie w czasie Euro 2012 pojawi się co najmniej 30 tysięcy kibiców z 10 krajów.
W charakterystyce przygotowanej przez małopolską policję są m.in. takie opisy: Anglicy lubią wulgarne zabawy, Niemcy z dystansem podchodzą do rodaków ze wschodnich landów, a Rosjanie są bardzo agresywni. Pomarańczowi lubią prowokować swoim zachowaniem, piją dużo, ale są to lekkie alkohole. To co wyróżnia Holendrów to duża liczba kobiet, które dopingują piłkarzy i to, że wielu z nich będzie mieszkać w przyczepach kempingowych. Włosi to z kolei bardzo żywiołowi kibice, których wszędzie widać i słuchać. Mogą mieć przy sobie niebezpieczne petardy i race, ale są raczej ugodowi. Giuseppe z Neapolu, który mieszka w Krakowie, to potwierdza i dodaje: Lubią zaczepiać kobiety. Z całą pewnością nasi opoczyńscy kibice piłki nożnej też znajdą się w grupie przeżywających na żywo mecze, nie tylko w Krakowie. Dlatego warto, by zapoznali się z opracowanym przez tamtejszych policjantów portretem kibiców z krajów, których reprezentacje będziemy gościć. * Anglicy: spożywają duże ilości alkoholu niskoprocentowego, lubią śpiewy i wulgarne zabawy, ignorują mandaty, wszędzie starają się rozwieszać swoje flagi, czas spędzają okupując bary i puby, w których nadawane są programy sportowe, są agresywni i podatni na prowokacje, ale nie mają bojówek pseudokibicowskich, nie lubią policji i ochroniarzy.
* Holendrzy: wśród kibiców jest sporo kobiet, spożywają raczej alkohole niskoprocentowe, mają wyodrębnione niebezpieczne bojówki (Ajax, Feyenoord, Twente), lubią prowokować swym zachowaniem, są agresywni i negatywnie nastawieni do policji, niechętni innym nacjom, często używają materiałów pirotechnicznych jak petardy czy race świetlne, podróżują samolotami i samochodami z przyczepami kempingowymi.
* Niemcy: spożywają alkohol w miejscach publicznych, najczęściej niskoprocentowy, chętnie afiszują się i pokazują swoją przynależność narodowościową, niemieckie bojówki identyfikują się z: narodowcami, lewakami, skinami i faszystami, nie lubią policji, to dość zamożni kibice, podróżują samolotami i koleją.
* Duńczycy: spożywają niskoprocentowe alkohole, podróżują w dużych grupach, często samochodami z przyczepami kempingowymi, nie mają pseudokibicowskich bojówek, nie są agresywni, mają obojętne nastawienie do policji i ochrony, raczej wykonują wszystkie polecenia, wśród kibiców jest wiele kobiet.
Włosi: są bardzo żywiołowi, często okazują emocje w miejscach publicznych, zachowują się głośno i wyzywająco, okazując symbole faszystowskie, ale nie są agresywni, podróżują pociągami, na stadiony wnoszą race i petardy, mają obojętne nastawienie do policji i służb ochrony.
* Chorwaci i Grecy: mają bardzo żywiołowe usposobienie, nie są jednak agresywni, noszą przy sobie petardy i race świetlne, najczęściej można ich spotkać w dużych grupach w centrum miasta, mocno utożsamiają się z barwami narodowymi, nastawieni obojętnie do policji i ochrony.
* Rosjanie: spożywają duże ilości alkoholu, silnie utożsamiają się z barwami narodowymi, podkreślają, że są Rosjanami, są przekonani, że wszystko ma swoją cenę, mają pseudokibicowskie bojówki, są negatywnie nastawieni do policji i służb ochrony.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (770) z dnia 13 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »