Długodystansowy cross

Impreza biegowa w Sielpi

W minioną sobotę, 15 maja odbyła się w Sielpi piąta edycja Cross Maratonu „Przez piekło do nieba”. Głównej imprezie towarzyszył marszobieg na dystansie o połowę krótszym, czyli 21,097 km.
Na starcie do maratonu stanęło 173 biegaczy oraz piechurzy, w tym duża grupa zawodników z Opoczyńskiego. Najlepiej spisał się Piotr Knop (Olimpia Wola Załężna), który uzyskał czas 2:59:58 co dało mu 7. miejsce w open oraz 5. w kategorii wiekowej M30. Trzeba podkreślić, że Piotrek uzyskał swój nowy rekord życiowy.
Krzysztof Białas z wynikiem 3:09:46 znalazł się na 12. pozycji w kategorii open oraz 4. w kategorii M40. Zdzisław Piekarski osiągnął rezultat 3:54:35. Dało mu to 59. miejsce w kategorii open oraz 14. w swojej grupie wiekowej M50. Maraton ukończyła jeszcze spora część opoczyńskich piechurów.
W imprezie towarzyszącej, czyli w crossowym półmaratonie wystartowało dwóch opoczyńskich biegaczy.
Przemysław Reszka (MaratonyPolskie.pl TEAM) dobiegł do mety jako pierwszy w czasie 1:36:16, natomiast Jacek Wojtarek (Agrobar) niestety pomylił trasę i bieg ukończył po 14 kilometrze.
Należy dodać, że marszobieg miał charakter towarzyski i nie była prowadzona klasyfikacja. Zajęte miejsca podawane jedynie były dla satysfakcji zawodników.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 20 (671) z dnia 21 Maja 2010r.