tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Dziewiąte spotkanie "Pokoleń"

 

Stało się już tradycją, że zarząd powiatowy stowarzyszenia "Pokolenia" zorganizował spotkanie integracyjne w Stanicy Harcerskiej w Miedznej Murowanej, które odbyło się 10 września. Zostali na nie zaproszeni nie tylko członkowie ?Pokoleń? z naszego powiatu i województwa, lecz także członkowie i sympatycy z różnych regionów kraju.
Wszystkich przybyłych powitał przewodniczący opoczyńskich ?Pokoleń? Kazimierz Bugaj. Podczas przemówienia wspomniał, że przez ten czas wiele dokonano. Stowarzyszenie zyskało wielki autorytet, a dowodem na to jest fakt, jak liczna grupa osób związanych ze stowarzyszeniem przybyła na spotkanie. Powitał także wszystkich gości, a w szczególności przewodniczącego zarządu krajowego Stanisława Gabrielskiego, przewodniczącego zarządu wojewódzkiego Marka Tymczaka i wielu innych gości.
Stanisław Gabrielski wyraził swe wzruszenie ze spotkania z ludźmi, z którymi współpracuje od lat młodości. Podkreślił, że organizacja opoczyńska jest jedną z najbardziej aktywnych w kraju. Wykazuje ona ciekawe inicjatywy oraz pomysły. Przedstawił opoczyńskim działaczom propozycję, by przy wsparciu zarządu krajowego i zarządu wojewódzkiego stowarzyszenia zbudowali ośrodek myśli samorządowej stowarzyszenia ?Pokolenie?. Wówczas na terenie naszego regionu mogłyby się odbywać sesje, seminaria, posiedzenia oraz kształcenie kadr samorządowych. Oznajmił również, że ogólnopolskie spotkanie stowarzyszenia odbędzie się 24 września w Warszawie, a swoją obecność na nim zapowiedział m.in. były prezydent Aleksander Kwaśniewski.
Krzysztof Janik zwrócił uwagę na sytuację polskich rodzin oraz na nierówności społeczne. Poruszył także istotną sprawę ? jedynie 22% Polaków studiuje. To sytuuje nas dopiero na osiemnastej pozycji w Unii Europejskiej. Były minister apelował, aby poszerzać horyzonty, bo to jest klucz do sukcesu. Wspomniał także o bierności społeczeństwa polskiego podczas wyborów i brak angażowania się w sprawy społeczne i polityczne. Celem spotkań ?Pokoleń? jest poruszanie tego typu spraw oraz dążenie do poprawy sytuacji wśród obywateli.
Jerzy Jaskiernia zwrócił uwagę, że w ?Pokoleniach? najistotniejsze jest, że mimo upływu lat nadal są razem. Spotykają się, aby dać świadectwo temu, że uczestnictwo w ruchach młodzieżowych to był ich świadomy wybór i są z tego dumni.
Oficjalną część spotkania zakończyło wystąpienie Janusza Dwornickiego z Lubelskiego, który wyraził radość z uczestnictwa w spotkaniu. Stowarzyszenie ?Pokolenia? jest dla niego organizacją, w której wraz z innymi członkami może realizować swoją działalność społeczną, propagować wartości lewicy oraz realizować marzenia o Polsce tolerancyjnej i praworządnej. Podziękował Kazimierzowi Bugajowi w imieniu ?Pokoleń? Lubelszczyzny za zaproszenie. Wręczył mu także album oraz szkice z historii ruchu lewicowego młodzieżowego na Lubelszczyźnie jako ślad pobytu delegacji lubelskiej.
A potem już tradycyjnie, był grill, a podczas biesiadowania bawiła gości ?Kapela kielecka?. Po uczcie impreza przeniosła się do sali tanecznej, gdzie trwała do późnych godzin wieczornych.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (740) z dnia 16 Września 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »