tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Dzień patrona w Radzicach

 
W piątek, 18 lutego Publiczna Szkoła Podstawowa w Radzicach obchodziła święto swojego patrona – Mikołaja KopernikaWszyscy uczniowie otrzymali słodycze


Do corocznych obchodów społeczność szkoły przygotowała się bardzo starannie. O postaci wybitnego astronoma przypominały okolicznościowe gazetki w świetlicy szkolnej, klasopracowniach i na korytarzach, nauczyciele prezentowali dzieciom dorobek naukowy patrona, a w ramach zajęć świetlicowych odbył się konkurs plastyczny „Mikołaj Kopernik w moich oczach” zorganizowany przez Wiesławę Reruch.
Na główną część uroczystości złożyły się: montaż słowno–muzyczny „Wstrzymał słońce, ruszył Ziemię” w wykonaniu uczniów klasy piątej i szóstej, scenki z życia Mikołaja Kopernika oraz konkurs wiedzy o patronie.
Do konkursu przystąpili reprezentanci poszczególnych klas: Anielka Kałużna i Ola Tkaczyk z oddziału przedszkolnego, Patrycja Kopeć i Ola Szczepańska z klasy I, Julia Tomczyk i Natalka Kupis z klasy II, Zuzia Wosek i Martynka Uchrońska z klasy III, Wiktoria Wrzosek z klasy IV, Bartek Uchroński z klasy V oraz Wiktoria Wrzosek i Patrycja Dziurzyńska z klasy VI. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą o patronie szkoły, za co otrzymali gromkie brawa od kolegów i zostali nagrodzeni. Wielką niespodzianką dla pozostałych dzieci był kwiz dla publiczności.
Podsumowując piątkowe obchody dyrektorka Dorota Królik podkreśliła zasługi Mikołaja Kopernika dla rozwoju nauki, podziękowała młodym artystom za wspaniały występ i życzyła uczniom sukcesów w zdobywaniu wiedzy. Trzeba dodać, że tego dnia wszyscy uczniowie otrzymali słodycze z firmy Ferrero z Belska.
Święto patrona szkoły zorganizowały: Maryla Barul – opiekunka Samorządu Uczniowskiego, Małgorzata Komar i Barbara Kaszuba.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (711) z dnia 25 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »